2. /
  4. /
  5. Zwyżka formy miliczan
Dobry Dietetyk

Siatkarze MUKS Ziemia Milicka miniony tydzień z pewnością mogą zaliczyć do udanych. Po środowym zwycięstwie na własnym obiekcie w sobotę udali się na starcie wyjazdowe z zespołem MKS Ikar Legnica. Nasza drużyna powróciła z tarczą, wygrywając 3:2.

Po wyrównanym początku konfrontacji lekką przewagę uzyskali goście, odskakując na kilka punktów. Jednak zdeterminowani rywale szybko odrobili straty, a następnie wyszli na prowadzenie, którego nie oddali do końca seta, wygranego przez nich do 21.

Miejscowi znacznie lepiej rozpoczęli drugą partię, lecz nasi siatkarze pokazali prawdziwą determinację i wolę walki, odrabiając aż siedem oczek straty. W nerwowej końcówce miliczanie wykazali się większym opanowaniem i wygrali 25:23.

Trzeci set przebiegał pod dyktando przyjezdnych, którzy utrzymywali bezpieczną przewagę. Rywale nie zdołali nawiązać równorzędnej walki i po raz drugi musieli uznać wyższość ekipy z Milicza, przegrywając siedmioma punktami.

W kolejnej odsłonie gospodarze zrewanżowali się milickiej drużynie, zwyciężając również z przewagą siedmiu oczek. Wszystko zatem musiało rozstrzygnąć się w tie-breaku. W tej próbie nerwów miliczanie wypadli lepiej i to oni mogli się cieszyć z końcowego zwycięstwa.