2. /
  4. /
  5. Zmagania młodzików i kadetów
TAPAS

W dniach 7-8 maja w Nowinach odbyły się zawody Pucharu Polski Młodzików i Kadetów w Sumo. Przedstawiciele klubów z naszego powiatu jak zwykle zaprezentowali się z dobrej strony.

Zawody w Nowinach koło Kielc zgromadziły blisko 300 sportowców z 30 klubów z całej Polski. Wśród nich nie zabrakło reprezentantów UKS Samson Kobylin oraz Towarzystwa Atletycznego Rozum Krotoszyn.

Ekipa z Kobylina zgromadziła 11 medali, co pozwoliło jej zająć trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej. Na najwyższym stopniu podium stanęli Kamila Konieczna (młodziczki, +65 kg), Antoni Czebatura (młodzicy, 55 kg) oraz – aż trzy razy -Antoni Grenda (młodzicy, 60 kg i 65 kg / kadeci, 65 kg). Srebrne medale zdobyli Kacper Matysiak (młodzicy, 55 kg) i Kamila Konieczna (kadetki, +70 kg), a brązowe – Antoni Czebatura (młodzicy, 50 kg / kadeci, 65 kg), Kacper Matysiak (młodzicy, 60 kg) oraz Kamila Konieczna (kadetki, open).

Z grona zawodników TA Rozum złoto w kategorii 50 kg młodzików wywalczył Maksymilian Bondzior. Drugie miejsce w tym samym przedziale wagowym zajął Filip Urbaniak. Brązowe medale zgarnęli Bartosz Staśkowiak (młodzicy, 65 kg) i Patryk Staniek (kadeci, +95 kg).