2. /
  4. /
  5. Zawodniczka Lidera w czołówce...
KLIBER FINANSE

W dniach 27-29 września w Czchowie odbyło się I Grand Prix Polski Żaków. Pola Olszewska ze Starej Huty, reprezentująca barwy Lidera Milicz, sprawiła miłą niespodziankę i ze świetnym bilansem zajęła miejsce pośród najlepszych w kraju.

Młoda tenisistka zmagania rozpoczęła od fazy kwalifikacyjnej, przez którą przeszła jak burza, tracąc zaledwie jednego seta i triumfując nad rywalkami z Czechowic-Dziedzic, Nowego Sącza i Skawiny. Dzięki tym wynikom zameldowała się wśród 64 najlepszych zawodniczek w turnieju głównym.

W fazie grupowej P. Olszewska znów nie dała szans rywalkom i odniosła trzy zwycięstwa, w tym dwa bez straty seta. W kolejnym pojedynku zwyciężyła z tenisistką z Giżycka, ale w ostatnich dwóch bojach musiała uznać wyższość przedstawicielek Ostródzianki Ostróda i AZS-u Wrocław. Ostatecznie zawodniczka Lidera w rywalizacji z często starszymi od siebie rywalkami odnotowała siedem zwycięstw i dwie przegrane, dzięki czemu uplasowała się na 25 miejscu.

– 25 miejsce w Polsce to powód do dumy. Gratuluję Poli wyśmienitego wyniku, a rodzicom zaangażowania. Cierpliwie pracujemy dalej, bo zaprocentuje to w wynikach, a być może medalach w kolejnym sezonie – skomentował trener Rafał Gendera.