2. /
  4. /
  5. Z Poznania wrócili z...
Dobry Dietetyk

Reprezentanci sekcji Black Aqua UKS Krośnicka Przystań nie zwalniają tempa. Z kolejnych zawodów pływackich przywieźli aż 20 medali.

Dziesięć złotych krążków, sześć srebrnych i cztery brązowe – to dorobek krośnickiej ekipy z Zawodów Pływackich o Puchar Prezesa Wielkopolskiego Okręgowego Związku Pływackiego, które 12 marca zorganizowano w Poznaniu. Dzięki znakomitej postawie team Black Aqua znalazł się na drugim miejscu w klasyfikacji klubowej.

Dwa razy na najwyższym stopniu podium stanęła Ewa Sujka, która była najlepsza w konkurencji 50 m stylem dowolnym oraz na 100 m stylem grzbietowym. Do tego dorzuciła srebro na 50 m stylem grzbietowym. Równie dobrze spisała się Barbara Zakrzewska, która triumfowała na 100 i 200 m stylem motylkowym, a na 50 m była druga. Marcin Maryjowski także zgarnął dwa złote medale i jeden srebrny. Krośniczanin nie dał szans rywalom w wyścigach na 50 i 100 m stylem dowolnym, natomiast na 50 m stylem motylkowym wyprzedził go tylko jeden pływak.

Patrycja Giewiada zwyciężyła na 100 m stylem dowolnym. Ponadto dwukrotnie stawała na drugim stopniu podium – na 50 m stylem dowolnym i na 50 m stylem klasycznym. Mateusz Twaróg okazał się bezkonkurencyjny na 100 i 200 m stylem motylkowym, a Zofia Kamińska była pierwsza na 100 m stylem dowolnym.

Kinga Filipiak uplasowała się na drugiej pozycji na 100 m stylem motylkowym, a konkurencję 50 m stylem grzbietowym ukończyła na trzeciej lokacie. Dwa brązowe krążki wywalczyła Natalia Zakrzewska – na 50 i 100 m stylem motylkowym. Z kolei Aleksandra Bocheńska zdobyła brąz na 100 m stylem dowolnym.