2. /
  4. /
  5. Wyjazdowa dominacja Astry
Vidia film tekst

W sobotę Astra Krotoszyn odniosła przekonujące zwycięstwo na wyjeździe. Rezultatem 4:1 nasza drużyna ograła Orła Mroczeń, dzięki czemu zmniejszyła stratę do piątego miejsca w ligowej tabeli.

Wynik spotkania został otwarty bardzo wcześnie. Już w 2. minucie goście objęli prowadzenie po trafieniu Patryka Sikory. Gol z rzutu karnego pozwolił miejscowym wyrównać, ale na przerwę w lepszych humorach schodzili podopieczni Leszka Krutina. Stało się to za sprawą bramki do szatni w 44. minucie, której autorem był Karol Krystek.

Po zmianie stron Astra umocniła swoją przewagę i dorzuciła kolejne dwa trafienia. W 60. minucie golkipera gospodarzy pokonał Patryk Powalisz, a w 84. minucie rywali dobił Adam Staszewski, wykorzystując szansę z rzutu karnego.

To zwycięstwo, w połączeniu z remisem rezerw KKS-u Kalisz, pozwoliło krotoszynianom zmniejszyć do dwóch oczek liczbę dzielących ich punktów od piątej pozycji w lidze.