2. /
  4. /
  5. Wsparcie dla piłkarskiej młodzieży
MAX-MAL

Płomień Krośnice w dniach 10-11 sierpnia zorganizował drugą edycję Festynu Piłkarskiego. Wydarzenie było dobrą okazją do promocji sportu, zarówno wśród młodych piłkarzy, jak i ich rodziców.

Imprezę rozpoczęto od sparingów klubowych seniorek. Do rywalizacji w trójmeczu zaproszono piłkarki z UKS Bierutów oraz KS Wilk Długołęka. Rozegrano trzy mecze po 45 minut, co pozwoliło każdej z ekip spędzić pełne 90 minut na boisku. Zmagania przebiegły w pozytywnej atmosferze, a zgromadzeni byli świadkami wielu ładnych goli. Była to też szansa na debiut w barwach seniorek dla krośnickich zawodniczek z grupy młodzików.

Dzień później wydarzenie skierowano do całych rodzin. Pojawiły się takie atrakcje jak dmuchane zamki czy loteria fantowa. W ofercie gastronomicznej przygotowano potrawy z grilla, gofry, ciasta, watę cukrową czy popcorn. Nie zabrakło też sportowych emocji. Najpierw klubowa młodzież rozgrywała mecze między sobą. Zagrali przedstawiciele skrzatów, żaków, orlików, młodzików i trampkarzy. Główną atrakcję stanowiły rozgrywki dzieci przeciwko rodzicom, w których młodzicy sympatycy futbolu mogli zagrać przeciwko swojej mamie lub tacie.

Dochód z imprezy przeznaczono na rzecz dalszego rozwoju klubu i wspierania futbolowej pasji młodych krośniczan.