2. /
  4. /
  5. Walczyli o medale na...
KLIBER FINANSE

Pięcioro reprezentantów KS Krotosz rywalizowało w Ogólnopolskich Zawodach Pływackich o Puchar Prezydenta Miasta Kalisza. Nasi pływacy zdobyli w imprezie cztery medale.

W szranki stanęło ok. 300 zawodników i zawodniczek z jedenastu klubów, m.in. z Bydgoszczy, Ostrowa Wlkp., Koła, Śremu czy Krośnic. Do Kalisza wybrała się także pięcioosobowa ekipa KS Krotosz.

Spośród przedstawicieli krotoszyńskiego klubu najlepiej spisał się Piotr Niżniowski, który dwa razy stanął na podium, zajmując drugie miejsce na 50 m stylem dowolnym (30,58) oraz na 50 m stylem klasycznym (42,88). Ponadto był siódmy na 50 m stylem motylkowym (38,62) i na 100 m stylem zmiennym (1:27,66).

Zofia Niżniowska zdobyła brąz na 50 m stylem dowolnym (43,11). Blisko podium była także na 50 m stylem grzbietowym, ale w tej konkurencji zajęła czwartą lokatę (56,20). Medal zdobył również Jakub Stelmaszyk, który uplasował się na drugiej pozycji na 50 m stylem klasycznym (38,09), a na 50 m stylem dowolnym był ósmy (29,79).

Marcel Muszyński stratował w trzech konkurencjach – na 50 m stylem klasycznym znalazł się na piątym miejscu (50,83), na 50 m stylem grzbietowym zajął szóstą lokatę (48,48), a na 50 m stylem dowolnym był dziewiąty (38,06). Dwa razy o podium otarł się Oliwier Muszyński – czwarty zarówno na 50 m stylem klasycznym (40,51), jak i na 50 m stylem grzbietowym (40,12). Poza tym na 50 m stylem motylkowym został sklasyfikowany na szóstej pozycji (36,85), a na 100 m stylem zmiennym był ósmy (1:24,61).