2. /
  4. /
  5. Udana wyprawa do Chorwacji
TALENT STUDIO

Ekipa UKS Shodan Cieszków wzięła udział w 24. Międzynarodowym Turnieju Karate EUROCUP ISTRIA’2023, który odbył się w Chorwacji. Nasi karatecy sześć razy stawali na podium.

Na turniej do Chorwacji przybyło 648 zawodników i zawodniczek z 72 klubów z Austrii, Chorwacji, Włoch, Polski, Słowenii i Słowacji. – Nasz start możemy podsumować jako bardzo udany, choć pozostał pewien niedosyt. Chorwaci mają swoje wewnętrze przepisy dla dzieci odnośnie kata, ale my i tak daliśmy radę. Każdy start czegoś nas uczy i daje doświadczenie. Poza samą rywalizacją udało się nam zwiedzić wspaniałe zabytki. Radość z sukcesów sportowych i zachwyt nad miejscowymi atrakcjami dały nam wiele pozytywnych doznań – skomentował trener Jarosław Adamski.

Reprezentanci cieszkowskiego klubu sześć razy stawali na podium. W kata drużynowym do 12 lat triumfowały Nikola Jasińska i Anna Choma wraz z Aleksandrą Adamską, a w kata drużynowym do 10 lat Nikola Jasińska i Sara Bednarek, także z A. Adamską, zajęły drugie miejsce.

W kata indywidualnym do 12 lat Anna Choma wywalczyła złoto, a w kata do 10 lat Nikola Jasińska zdobyła srebro. Do tego dorobku dwa krążki dorzucił Jarosław Adamski, który był najlepszy w kata masters +35 oraz drugi w kata masters +50.