2. /
  4. /
  5. Trzy gole, trzy punkty
VISUS

W sobotnim starciu Astra Krotoszyn podejmowała uplasowaną na trzecim miejscu Krobiankę Krobia. Ligowa pozycja rywali nie przestraszyła naszej drużyny, która już w pierwszej połowie trafiała trzykrotnie i nie dała sobie wydrzeć zwycięstwa.

Do ustalenia zwycięzcy meczu wystarczyło tak naprawdę osiem minut. Wynik w 28. minucie otworzył Damian Spaleniak, dwie minuty później na listę strzelców wpisał się Adam Staszewski, a w 35. minucie futbolówkę do bramki gości posłał Szymon Nowicki. W ten sposób Astra zapewniła sobie bezpieczną przewagę do przerwy.

Po zmianie stron krotoszynianom nie udało się zachować czystego konta, bo w 68. minucie honorowe trafienie dla przyjezdnych zaliczył Joachim Knapp. Więcej goli już nie padło, co oznaczało zwycięstwo Astry 3:1.

Wygrana z zespołem z trzeciej pozycji pozwoliła Astrze przybliżyć się do czołówki V ligi. Nasza drużyna, pozostając na szóstym miejscu, ma przed sobą jeszcze dziewięć spotkań, a do ligowego podium traci osiem oczek.