Trzecia Droga idzie do wyborów
- Strona Główna
- /
- Aktualności
- /
- Polityka
- /
- Trzecia Droga idzie do...
W miniony piątek na krotoszyńskim rynku odbyła się konferencja prasowa przedstawicieli Trzeciej Drogi (Polskie Stronnictwo Ludowe i Polska 2050). Zaprezentowano kandydatów z naszego okręgu w nadchodzących wyborach parlamentarnych.
Konferencję rozpoczął Krzysztof Grabowski – wicemarszałek województwa wielkopolskiego i wiceprezes zarządu struktur wojewódzkich Polskiego Stronnictwa Ludowego. – Dzisiaj prezentujemy mieszkańcom Krotoszyna część naszych kandydatów na liście wyborczej do sejmu. Jest również z nami senator Ewa Matecka, która jest kandydatką wszystkich partii demokratycznych w ramach paktu senackiego. W czasach kiedy mamy tak wielką polaryzację na scenie politycznej, jako koalicja proponujemy alternatywę wybrania trzeciej drogi. Mamy dość kłótni i chcemy iść do przodu. Mamy osoby z olbrzymim doświadczeniem parlamentarnym i samorządowym. Są również przedsiębiorcy. Z naszej oferty warto skorzystać. Te osoby będą godnie reprezentować okręg kalisko-leszczyński. Pochodzą z tego regionu i znają problemy mieszkańców południowej Wielkopolski – powiedział Krzysztof Grabowski.
Na liście Trzeciej Drogi możemy znaleźć m.in. dziewiątkę samorządowców, trzech starostów, dwóch wójtów i burmistrzów, czwórkę przedsiębiorców, a także rolników, nauczycieli czy strażaków-ochotników.
Andrzej Grzyb, kandydat z pozycji nr 1 na liście do sejmu, wskazał, że nadrzędnym celem wszystkich przedstawicieli Trzeciej Drogi jest dbanie o cały nasz kraj, z uwzględnieniem dobrobytu nawet najmniejszych miejscowości. – Chcemy poszanowania zasad demokratycznych i trójpodziału władzy, który jest konstytucyjnie zagwarantowany. Praworządność manifestuje się tym, że władza ustawodawcza musi pełnić swoją właściwą rolę. W ostatniej kadencji odnosiłem wrażenie, że jesteśmy pogotowiem ustawodawczym. W ciągu 24 godzin uchwala się rozwiązania prawne, które trzeba zaraz poprawiać. Zdarzało się to już wielokrotnie, jak np. przy Polskim Ładzie. Ważną funkcję w państwie pełnią samorządy. Widzimy to na przykładzie Krotoszyna poprzez podejmowane decyzje i samodzielność finansową. W ostatnim czasie samorządy zostały okrojone z szeregu kompetencji, które muszą wrócić w przyszłości. Dobrze zarządzane państwo powinno szanować obywateli, którzy pracują. Praca powinna być nie tylko godna i ceniona. Dotyczy to również działalności tych najmniejszych przedsiębiorców, których w skali kraju jest 95 procent – oznajmił poseł Polskiego Stronnictwa Ludowego.
A. Grzyb dodał, że wspólnym postulatem obu ugrupowań jest zmniejszenie uciążliwości fiskalnej w prowadzeniu działalności gospodarczej poprzez m.in. dobrowolny ZUS czy kasowy VAT – czyli zapłatę podatku w momencie otrzymania płatności od kontrahenta.
– Krotoszyn w ostatnim czasie wypiękniał. Stało się tak dzięki dużym środkom z funduszy unijnych. Jak zostanę posłem, to moim pierwszym zadaniem będzie odblokowanie KPO, na które czekają wszystkie samorządy. Mamy jeszcze sporo terenów do rewitalizacji – stwierdził kandydujący do sejmu Franciszek Marszałek, burmistrz Krotoszyna.
MICHAŁ KOBUSZYŃSKI
Comments are closed