2. /
  4. /
  5. Srebro na mistrzostwach Wielkopolski
KLIBER FINANSE

Julia Bielawna z KS Krotosz zdobyła srebrny medal w Poznaniu, gdzie rywalizowała na basenie Term Maltańskich w Zimowych Mistrzostwach Wielkopolski w Pływaniu. W zawodach startowali także Martyna Jankowska i Piotr Niżniowski.

Do zmagań w stolicy Wielkopolski przystąpiło ponad 350 zawodników i zawodniczek z 22 klubów. KS Krotosz reprezentowali Julia Bielawna (kategoria open) oraz Martyna Jankowska i Piotr Niżniowski (kategoria 11-13 lat).

Najlepiej powiodło się J. Bielawnej, która na dystansie 50 m stylem klasycznym zdobyła wicemistrzostwo województwa z czasem 35,17. Ponadto była piąta na 100 m stylem klasycznym (1:19,08), 21. na 50 m stylem motylkowym (34,52) i 38. na 50 m stylem dowolnym (31,72).

Zarówno M. Jankowska, jak i P. Niżniowski w każdym starcie poprawiali swoje rekordy. M. Jankowska zajęła 13. lokatę na 200 m stylem grzbietowym (3:27,13), 23. na 50 m stylem klasycznym (47,08), 28. na 100 m stylem zmiennym (1:31,62) i 36. na 100 m stylem dowolnym (1:21,08). Z kolei jej klubowy kolega uplasował się na ósmym miejscu na 100 m stylem motylkowym (1:25,59), i na 21. na 50 m stylem dowolnym (30,05) oraz na 100 m stylem dowolnym.