2019-03-24
  2. /
  4. /
  5. Skuteczny Smektała

Wiosenną walkę o ligowe punkty Piast Kobylin rozpoczął na własnym boisku, podejmując Orła Mroczeń. Dzięki dwóm trafieniom Jakuba Smektały podopieczni trenera Jarosława Ploty pokonali wyżej sklasyfikowany zespół 2:1.

Pod koniec pierwszej połowy Patryk Wciórka z prawego skrzydła zagrał do Jakuba Smektały, a ten z bliskiej odległości wpakował piłkę do siatki. Rywale odpowiedzieli bardzo szybko, albowiem dwie minuty później w polu karnym Piasta jednego z zawodników Orła sfaulował Szymon Wosiek i sędzia podyktował rzut karny. Jedenastkę pewnie wykorzystał Rafał Janicki.

Po zmianie stron Piast szukał swoich szans w kontrach. W 57. minucie P. Wciórka ponownie zagrał do J. Smektały, który tym razem strzałem piętą pokonał bramkarza gości. Miejscowi byli bliscy strzelenia trzeciego gola, lecz piłka po uderzeniu Patryka Kamińskiego trafiła w poprzeczkę.

W najbliższy weekend team z Kobylina zmierzy się na własnym obiekcie z piątą w tabeli Stalą Pleszew.

Piast Kobylin – Orzeł Mroczeń 2:1 (1:1)

BRAMKI: 1:0 – Jakub Smektała (43’), 1:1 – Rafał Janicki (45’ karny), 2:1 – Jakub Smektała (57’)

PIAST: B. Wosiek – Kurzawa, Kokot, S. Wosiek, Ratajczak – Kamiński, Szymanowski (88’ Frąckowiak), Snela, Wciórka (79’ Kowalski), Smektała – Wachowiak