2020-10-01
  2. /
  4. /
  5. Shodan z dziesięcioma medalami

Tradycyjnie wysoką formę prezentują karatecy UKS Shodan Zduny. Tym razem świetnie spisali się w Ogólnopolskim Turnieju Karate WKF „IX YAMABUSHI CUP”.

Turniej w Świeciu był pierwszą imprezą w kraju, jeśli chodzi o karate WKF, po siedmiomiesięcznej przerwie, spowodowanej pandemią. Zgodnie z obowiązującymi obostrzeniami w zawodach wzięło udział 250 zawodników, reprezentujących 25 klubów.

Reprezentanci Shodana wywalczyli dziesięć medali – sześć złotych, jeden srebrny i trzy brązowe. W rezultacie w klasyfikacji klubowej zdunowska ekipa sklasyfikowana została na drugim miejscu. Z kolei mianem najlepszej zawodniczki turnieju okrzyknięto Aleksandrę Adamską – podwójną złotą medalistkę, w kata do lat 7 i kata do lat 7 żółte pasy.

Poza nią na najwyższym stopniu podium stawali Natasza Adamska (kata 10-11 lat żółte pasy), Marta Streubel (kata 10-11 lat), Matyda Ozga (kumite 12-13 lat -50 kg) i Jakub Romański (kumite 14-15 lat -52 kg). Ten ostatni wywalczył również srebro w kata kadetów oraz brąz w kumite juniorów -55 kg. Brązowe krążki zdobyli także Matylda Ozga (kata 12-13 lat) i Weronika Marcisz (kumite juniorek -59 kg).

Na bardzo dobrych, piątych lokatach uplasowali się Jakub Formanowski (kumite juniorów +68 kg), Anna Stanisławska (kata 10-11 lat) oraz Natasza Adamska (kata 10-11 lat).