Rzemiosło to przyszłość
- Strona Główna
- /
- Aktualności
- /
- Edukacja
- /
- Rzemiosło to przyszłość
8 października w niedawno wyremontowanej auli Cechu Rzemiosł Różnych odbyła się uroczystość wręczenia świadectw czeladniczych oraz tradycyjnego pasowania na czeladnika. W tym roku w ceremonii udział wzięło 12 wyszkolonych w różnych zawodach uczniów, którzy na egzaminie uzyskali ocenę bardzo dobrą bądź celującą.
– Spotykamy się na najważniejszej w tym roku uroczystości. Kolejny rocznik ukończył pewien etap nauki. Chcemy tę chwilę uczcić w sposób szczególny i uroczysty. Uzyskane przez tegorocznych absolwentów świadectwa z jednej strony stanowią formalne potwierdzenie tytułu zawodowego czeladnika, a z drugiej strony są okazją do pewnej refleksji nad tym, jak te lata nauki wspólnie spożytkowaliśmy i przeżyliśmy – tymi słowy rozpoczęła uroczystość Patrycja Puźniak, specjalistka ds. administracji i public relations w Centrum Kształcenia Zawodowego.
Pasowania dokonał Marek Pauliński – zastępca prezesa Krotoszyńskiej Izby Rzemieślniczej. Świadectwa czeladnicze oraz ozdobne dyplomy i upominki wręczali Karol Januszkiewicz – prezes KIRz, Daria Szpurtacz – dyrektor biura Cechu Rzemiosł Różnych – oraz przewodniczący komisji egzaminacyjnych. Wśród zaproszonych gości, prócz absolwentów, znaleźli się dyrektorzy i przedstawiciele szkół i przewodniczący komisji egzaminacyjnych.
– Zachęcamy was do dalszej nauki. Wy zaś dzielcie się z nami swoimi doświadczeniami i sukcesami. Bądźcie nam pomocą w szkoleniu i wychowywaniu następnych pokoleń fachowców w waszych branżach. Pamiętajcie o waszych następcach, uczniach, którzy będą zgłaszali się do waszych firm w celu odbycia praktyk kierunkowych. Służcie im zawsze pomocą. Nie zapominajcie, że zdobycie tytułu czeladnika to nie tylko honor, ale i także zobowiązania. Zapraszamy was do utrzymywania dalszego kontaktu z nami, aktywnego uczestnictwa w działalności Cechu Rzemiosł Różnych w Krotoszynie. Mamy nadzieję, że nie poprzestaniecie na tym i będziecie się dalej kształcić. Macie szansę na zdanie mistrzowskich egzaminów. Życzę wam wszystkiego dobrego – powiedział Karol Januszkiewicz.
– Jesteście grupą wyróżnioną z wysokimi ocenami – bardzo dobrymi albo celującymi. Widać tutaj ogrom pracy, włożony przez was, ale również waszych rodziców i nauczycieli. Był to trudny okres poprzez naukę zdalną, gdzie innym szło lepiej lub gorzej. Nie wszystkim przystępującym do egzaminu czeladniczego udało się zdać. Liczymy, że w sesji poprawkowej uda się nadrobić zaległości i ukończą trzy lata swojej edukacji – oznajmiła D. Szpurtacz.
MICHAŁ KOBUSZYŃSKI
FOT. Cech Rzemiosł Różnych / GLK
Comments are closed