Gazeta Lokalna KROTOSZYN | MILICZ

Gazeta Lokalna KROTOSZYN | MILICZ
PADEWSCY

Region przyjazny rowerzystom

2022-02-11
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności Milicz
  4. /
  5. Region przyjazny rowerzystom
Region przyjazny rowerzystom
Dobry Dietetyk

Przedsiębiorcy prowadzący działalność w branży turystycznej lub pokrewnych mogą składać wnioski w związku z kolejnym naborem do sieci Miejsc Przyjaznych Rowerzystom. Nabór trwa do końca lutego.

 

O oznaczenie MPR mogą ubiegać się podmioty działające na obszarze Dolnośląskiej Krainy Rowerowej, a zatem gmin Cieszków, Milicz i Krośnice z powiatu milickiego, gminy Oborniki Śląskie, Prusice, Trzebnica, Wisznia Mała, Zawonia i Żmigród z powiatu trzebnickiego, a także gminy Wąsosz, Wołów, Dobroszyce i Twardogóra. Wszystkie z wymienionych samorządów, poza Trzebnicą, należą do Stowarzyszenia Dolnośląska Kraina Rowerowa z siedzibą w Żmigrodzie. Wspólnie dbają też o uatrakcyjnianie regionu dla miłośników turystyki rowerowej poprzez chociażby tworzenie dróg rowerowych, modernizację dojazdów do atrakcji turystycznych czy organizację różnorakich wydarzeń.

Celem sieci MPR jest wyróżnienie obiektów usługowych, które stawiają na potrzeby i oczekiwania rowerzystów oraz informowanie ich o tych miejscach. Ubiegając się o oznaczenie, należy spełnić kilka kluczowych wymogów. Podmiot musi zatem zapewniać bezpieczny parking rowerowy, a w przypadku obiektów noclegowych również zamykane miejsce do przechowywania tych pojazdów w nocy. Wymagana jest również dostępność informacji o obszarze w postaci ulotek, przewodników, map czy atlasów, a także posiadanie zestawów do naprawy bądź regulacji rowerów i kontaktów do pobliskich sklepów czy miejsc naprawy rowerów. Podmiot musi też informować o wypożyczalniach rowerów, organizowanych imprezach i wycieczkach oraz innych Miejscach Przyjaznych Rowerom, udostępniając materiały od koordynatora.

Dodatkowo punktowane będą takie udogodnienia jak profesjonalny warsztat rowerowy, podjazdy i stojaki dla rowerów, myjki ciśnieniowe, przystosowane do tych pojazdów, stacje do ładowania rowerów elektrycznych oraz możliwość transportu rowerów i rowerzystów.

Otrzymanie oznaczenia jest bezpłatne. Wybrane do współpracy podmioty dostaną certyfikaty i tabliczki do umieszczenia przed swoim lokalem. Ofertę MPR promuje się na targach i festiwalach, a także w mediach społecznościowych. W zamian za to podmiot jest zobowiązany do współpracy i promocji sieci, czyli umieszczenia informacji o niej oraz o innych podmiotach, prowadzenia sprzedaży materiałów o obszarze, uczestnictwa w spotkaniach, akcjach promocyjnych, osobiście i poprzez wkład rzeczowy.

Zainteresowane podmioty mogą do 28 lutego składać wnioski wraz ze zdjęciami i zaświadczeniami, wskazując na swoją przyjazność dla rowerzystów. Materiały należy kierować na adres dolnoslaskakrainarowerowa@gmail.com. Tam też można kierować wszelkie pytania i wątpliwości dotyczące naboru. Regulamin i formularze zgłoszeniowe są dostępne na stronie stowarzyszenia.

OPRAC. (MS / FENIX)

FOT. Archiwum

Comments are closed

YouTube

Archiwum
WYGRAJ PLUSZAKA DLA DZIECIAKA
BGP 2023
BHP RABENDA
KOK
TK DACHY
IMPULS ZDUNY
MATYLA
Agencja Reklamowa GL
Dietetyk Kaźmierczak
ZBITY TELEFON
INNOWACYJNE FINANSE
GÓRZNY GROUP
MAYOR INK
Jarmużek
Motosdodoła