2. /
  4. /
  5. Puchar Polski w Krotoszynie
Dobry Dietetyk

W pierwszy weekend grudnia Krotoszyn gościł najlepszych sumoków w kraju. Wszystko za sprawą zorganizowanych w hali sportowo-widowiskowej przy ul. Olimpijskiej zawodów Pucharu Polski.

Do polskiej stolicy sumo przyjechało ponad 300 zawodników i zawodniczek, którzy łącznie stoczyli ponad 700 walk. Pośród nich nie mogło zabraknąć sportowców reprezentujących kluby z powiatu krotoszyńskiego.

Gospodarze turnieju, reprezentanci Towarzystwa Atletycznego Rozum Krotoszyn, zdobyli 15 medali. Wśród młodzików najlepszy w kategorii 65 kg okazał się Bartosz Staśkowiak. Świetnie poradzili sobie kadeci. Krotoszyński klub zajął bowiem pierwsze miejsce, ex aequo z MKS-em Juvenia Wrocław, w tym przedziale wiekowym w klasyfikacji generalnej. Na najwyższym stopniu podium stanęli Filip Urbaniak (50 kg), Michał Stasik (65 kg) oraz Oskar Błaszczyk (open). O. Błaszczyk wywalczył też srebrny medal w kat. +95 kg. Brąz zdobyli Maksymilian Bondzior (55 kg), F. Urbaniak (55 kg) i Bartosz Staśkowiak (65 kg).

W grupie seniorek Zuzanna Krystek triumfowała w kat. +80 kg i była druga w open. Na najniższym stopniu podium stanęła Lena Andrzejak (73 kg). Seniorzy wywalczyli cztery krążki. Mikołaj Mrowiński zwyciężył w kat. 85 kg, a do tego zgarnął srebro w kat. 92 kg. Z kolei Kacper Wiatrak uplasował się na drugiej lokacie w kat. 70 kg oraz na trzeciej w kat. 77 kg.

Rewelacyjnie spisali się przedstawiciele UKS Samson Kobylin. Ich łączny dorobek 27 medali robi wrażenie. W gronie młodzików Antoni Czebatura był najlepszy zarówno w kat. 55 kg, jak i w kat. 60 kg. W zmaganiach kadetek Anita Maleszka była bezkonkurencyjna w kat. 65 kg, a Dagmara Nowacka znalazła się na drugiej pozycji w kat. 50 kg. Pośród kadetów Aleksander Czebatura triumfował w kat. 75 kg i był drugi w kat. 85 kg. Z kolei Antoni Czebatura zdobył srebro w kat. 55 kg.

11 razy na podium stawały kobylińskie juniorki. Złote krążki wywalczyły Oliwia Kuś (60 kg) i Klaudia Matysiak (75 kg), po srebro sięgnęły A. Maleszka (55 kg), Agata Mroczek (70 kg) i O. Kuś (open), a po brąz A. Maleszka (60 kg), Aleksandra Osman (60 kg), A. Mroczek (65 kg oraz open), O. Kuś (65 kg) i Klaudia Matysiak (70 kg). Marcin Adler był drugi w kat. 90 kg i trzeci w kat. 100 kg.

Seniorki Samsona zajęły drugą lokatę w klasyfikacji klubowej. Julia Jankowiak wywalczyła srebro w kat. 60 kg i brąz w kat. 55 kg. Na najniższym stopniu podium stanęły Julia Całka (55 kg) oraz Oliwia Kuś (60 kg). Wśród seniorów Patryk Swora był bezkonkurencyjny w kat. 92 kg oraz w kat. 100 kg. Z kolei Piotr Sikora zajął drugie miejsce w kat. 77 kg.