3. Aktualności
  4. /
  5. Przywieźli trzy krążki z...
Dobry Dietetyk

Zawodnicy krotoszyńskiego Ceramika w dniach 11-13 października brali udział w Międzynarodowych Mistrzostwach Polski Kadetek i Kadetów oraz XXXII Międzynarodowym Turnieju o Puchar Ziemi Kraśnickiej w zapasach juniorów. Zmagania w Kraśniku zakończyli z trzema medalami.

Do rywalizacji juniorów stanęło dwóch przedstawicieli krotoszyńskiej szkoły zapasów. Karol Rosiewicz wywalczył srebro w kategorii do 125 kg, ulegając tylko triumfatorowi z Litwy. Robert Zakoński z bilansem trzech zwycięstw i dwóch przegranych znalazł się na piątej pozycji w kat. do 79 kg.

Wśród kadetów najlepiej zaprezentował się Patryk Krzyśków, który okazał się najlepszym Polakiem w kat. do 110 kg, ale musiał uznać wyższość Łotysza i zgarnął srebrny krążek. Mikołaj Rogowicz był dwunasty w kat. do 71 kg, a Aleksandra Sołtysiaka sklasyfikowano na pozycjach 17-18 w najliczniej obsadzonej kat. do 65 kg.

Trzeci krążek z Kraśnika do krotoszyńskiej gabloty dorzuciła Anna Polańska, która zajęła trzecie miejsce w zmaganiach kadetek w kat. do 73 kg. Druga z zawodniczek Ceramika, Michella Sztuder, zajęła 13 lokatę w kat. do 57 kg.