Gazeta Lokalna KROTOSZYN | MILICZ

Gazeta Lokalna KROTOSZYN | MILICZ
PADEWSCY

Przedszkolne rewolucje w Cieszkowie

2024-08-23
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności Milicz
  4. /
  5. Przedszkolne rewolucje w Cieszkowie
Przedszkolne rewolucje w Cieszkowie
MAX-MAL

Gmina Cieszków uzyskała dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Społecznego PLUS na realizację projektu edukacyjnego pt. „Innowacyjne Przedszkole”. Projekt skierowany jest do dzieci uczęszczających do Oddziału Przedszkolnego przy Publicznej Szkole Podstawowej im. Janusza Kusocińskiego w Cieszkowie oraz nauczycieli tam pracujących.

Celem projektu jest podniesienie jakości edukacji przedszkolnej oraz zwiększenie dostępności dla wszystkich dzieci, uwzględniając ich różnorodne potrzeby edukacyjne i rozwojowe. Działania obejmują rozszerzenie oferty przedszkola o zajęcia wyrównujące deficyty oraz wspierające wszechstronny rozwój dzieci, co ma przyczynić się do większych szans na rynku pracy. Projekt przewiduje wsparcie dla 40 dzieci (20 dziewczynek i 20 chłopców) oraz doposażenie przedszkola, a także podniesienie kompetencji 4 nauczycieli.

Przedszkole będzie korzystać z nowoczesnych, cyfrowych metod nauczania oraz innowacyjnych pomocy dydaktycznych, dostosowanych do wieku i poziomu rozwoju dzieci. W ramach projektu realizowane będą zajęcia zwiększające umiejętności kluczowe i kompetencje przyszłości w modelu STEAM/STREAM oraz wyrównujące deficyty. Czterech nauczycieli zostanie objętych wsparciem w zakresie pracy z dziećmi z niepełnosprawnościami oraz specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, a także w obszarze diagnozy i identyfikacji potencjalnych problemów rozwojowych na wczesnym etapie.

Projekt obejmuje następujące zadania:

  1. Warsztaty kreacji i innowacji – integrujące preferowane przez STREAM obszary edukacyjne oraz pobudzające emocje, ciekawość i motywację.
  2. Młody Naukowiec – zajęcia rozwijające kompetencje dzieci w zakresie matematyki, robotyki-programowania, ekologii oraz języka angielskiego, zwiększające ich szanse edukacyjne.
  3. Zajęcia wspierające i terapeutyczne – ukierunkowane na wyrównanie deficytów zgodnie z neurobiologicznymi uwarunkowaniami procesu uczenia się.
  4. Warsztaty dla nauczycieli – dotyczące samoświadomości w pracy z dzieckiem z niepełnosprawnością oraz specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, a także diagnozy i identyfikacji problemów rozwojowych.

W rezultacie minimum 16 dziewczynek i 16 chłopców nabędzie kompetencje kluczowe, a 4 nauczycieli wykorzysta zdobyte na szkoleniu umiejętności w pracy z dziećmi z niepełnosprawnościami i specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

Wartość projektu to 715 895,00 zł, z czego dofinansowanie z Funduszy Europejskich wynosi 501 126,50 zł.

Gmina Cieszków zaprasza do współpracy oraz udziału w projekcie!

(PAW)

 

Comments are closed

YouTube

Archiwum
WYGRAJ PLUSZAKA DLA DZIECIAKA
BGP 2023
KOK
TK DACHY
IMPULS ZDUNY
MATYLA
Agencja Reklamowa GL
Dietetyk Kaźmierczak
ZBITY TELEFON
INNOWACYJNE FINANSE
GÓRZNY GROUP
MAYOR INK
Jarmużek
Motosdodoła
BHP RABENDA