2. /
  4. /
  5. Poświąteczna gonitwa za zającem

W sobotę, 6 kwietnia, odbyła się druga edycja Nocnej Pogoni za Zającem. Głównym organizatorem imprezy był prezes stowarzyszenia Runaway – Krzysztof Zmysłowski. Współorganizowania podjęli się zaś Centrum Sportu i Rekreacji Wodnik w Krotoszynie oraz gmina Krotoszyn.

Wydarzenie rozpoczęło się o godz. 18.00, kiedy to w szranki stanęły dzieci. Ich wyścigi odbyły się w kilku kategoriach wiekowych z podziałem na płeć. Już najmłodsi biegacze z pierwszych dwóch grup dali nieźle popalić zającowi, przez co, uciekając przed kolejnymi biegaczami, był zmuszony posiłkować się rowerem. Biegi dzieci charakteryzowała raczej dobra zabawa, niż rywalizacja. Nie było przegranych. Każdego, kto ukończył bieg, traktowano jak zwycięzcę i wręczano pamiątkowy medal.

Zmagania dorosłych były już pełnoprawnymi zawodami z pomiarem czasu i walką o nagrody. Rywalizowano na dwóch odcinkach – o długości 5 i 10 km. Wyjątkowości nadawała też późniejsza pora wyścigu – od godz. 20.00. Dzięki temu, zwłaszcza na finiszu, pogoń za zającem stała się prawdziwie nocna. Cała impreza, wraz z ceremonią wręczenia nagród, potrwała blisko do godziny 22.00. We wszystkich startach łącznie brało udział kilkaset osób.

Najlepszym biegaczem sobotniej imprezy i rekordzistą trasy na 10 km okazał się Hubert Naglak z Szelejewa, wyprzedzając Tomasza Owczarka z Cieszkowa i Adama Radonia ze Środy Wlkp. Wśród kobiet pierwszą lokatę zajęła Nicola Młynarz z Biadek, druga przybiegła Milena Bator z Zawonii, a trzecie miejsce wywalczyła Zuzanna Walczak z Krotoszyna.

Bieg na 5 km wśród kobiet zwyciężyła Wiktoria Kurka z Krotoszyna, druga była Olga Cichoszewska z Popowa Starego, a trzecia Ewa Sobańska z Krotoszyna. Spośród mężczyzn na krótszym dystansie najlepiej spisał się Damian Jarecki z Trzebnicy, srebro wywalczył Mariusz Wawrzyniak z Koźmina Wlkp., a najniższy stopień podium zajął Jakub Furman z Gostynia.

Przyznawano też dodatkowe nagrody w danych kategoriach wiekowych, a wyróżnienie dla najlepszego klubu trafiło do ekipy Witkowski Running Team.