Podsumowanie pomocy psychologicznej i edukacyjnej
- Strona Główna
- /
- Aktualności Milicz
- /
- Podsumowanie pomocy psychologicznej i...
Na posiedzeniu Komisji budżetu, rolnictwa i spraw społecznych radni powiatowi wysłuchali sprawozdania z działalności Powiatowego Centrum Edukacyjnego i Psychologiczno-Pedagogicznego w Miliczu.
PCEiPP w Miliczu oferuje pomoc psychologiczno-pedagogiczną dzieciom, młodzieży, ich rodzicom / opiekunom prawnym oraz nauczycielom. Pracownicy udzielają porad, konsultacji, prowadzą terapię oraz wykonują diagnozy. Obecnie zatrudnionych tam 11 nauczycieli, w tym pięciu psychologów, pięciu pedagogów i jeden logopeda.
– Od września 2021 do końca marca 2022 odbyło się dziesięć posiedzeń zespołów orzekających. Wydano 37 orzeczeń o potrzebie kształcenia specjalnego, 11 o potrzebie kształcenia indywidualnego, 25 opinii wczesnego wspomagania rozwoju dziecka, 247 opinii psychologicznych i przeprowadzono 567 diagnoz. Poradnia współpracuje z 29 placówkami. W trakcie pandemii udzielaliśmy stacjonarnie pomocy i wsparcia. Organizowaliśmy również zajęcia o tematyce ekologicznej dla dzieci, spotkania z przedstawicielami szkół, dotyczące udzielania wsparcia i pomocy psychologicznej. Jeśli chodzi Lawendowy Zakątek, to w miarę możliwości odbywały się imprezy okolicznościowe, na bieżąco przygotowywane są obiady. Zapewniamy wyżywienie dla podopiecznych OPS-u. Od 1 marca, w związku z napływem ukraińskich dzieci do szkół i przedszkoli, pracownicy poradni są oddelegowani do przeprowadzania obserwacji. Na terenie schroniska młodzieżowego zapewniliśmy nocleg 47 uchodźcom, z czego 19 to dzieci, a Lawendowy Zakątek zapewnia im wyżywienie – zreferowała Jolanta Ławniczak, pełniąca obowiązki dyrektora Powiatowego Centrum Edukacyjnego i Psychologiczno-Pedagogicznego.
(FENIX)
Comments are closed