3. Aktualności
  4. /
  5. Po dwa krążki dla...
BANASZAK

Przedstawiciele Ceramika Krotoszyn pod koniec września rywalizowali w zapasach w stylu wolnym na LXXVII Mistrzostwach Polski Seniorów w Białogardzie oraz Mistrzostwach Krajowego Zrzeszenia LZS Młodzików w Komornikach. Z każdej imprezy przywieźli po dwa medale, a najlepiej spisał się Szymon Wojtkowski, który w zmaganiach seniorów sięgnął po złoto.

W Białogardzie krotoszyński klub reprezentowało czteroosobowe grono. S. Wojtkowski bez straty punktu technicznego pokonywał rywali ze Zgierza, Nowych Igań i Rudy Śląskiej, co zapewniło mu tytuł mistrzowski w kategorii do 74 kg. Filip Woźnica stanął na najniższym stopniu podium w najlżejszej kat. – do 57 kg. Blisko podium byli także Miłosz Całujek w kat. do 86 kg i Mikołaj Adamczewski w kat. do 79 kg. Obaj zmagania zakończyli ostatecznie na piątych miejscach.

Dwa medale przywieźli także krotoszyńscy zapaśnicy ze zmagań młodzików. Antoni Szymanowski najpierw przegrał z triumfatorem ze Stargardu, ale zwyciężywszy we wszystkich kolejnych walkach sięgnął po brąz w kat. do 75 kg. Krążek w tym samym kolorze wywalczył także Olaf Radwański, rywalizujący w najcięższej kat. – do 100 kg. Adam Pluta został sklasyfikowany na ósmym miejscu w kat. do 85 kg, a Milan Gniazdowski w kat. do 57 kg. zajął ex aequo trzynastą lokatę.