3. Aktualności
  4. /
  5. Paulina Stempniak powołana do...
AGRO INTEGRACJA

W dniach 13-14 lipca w Lublinie odbyły się 41. Mistrzostwa Polski U-23. Paulina Stempniak z Koźmina Wlkp. wywalczyła dwa krążki. Niebawem, bo już 20 lipca, biegaczka będzie reprezentować Polskę w Krakowie podczas Turnieju Nadziei Olimpijskich.

W stolicy Lubelszczyzny zawodniczka Energetyka Poznań pierwszego dnia wystartowała w biegu na 800 m. Spisała się świetnie i zdobyła tytuł wicemistrzyni kraju. 14 lipca rywalizowała na dłuższym dystansie – 1500 m – i wywalczyła trzecią lokatę. – Bieg ten nie należał do najłatwiejszych przez ciągłe przepychanki i szarpane tempo. Po 800 m wyszłam na prowadzenie, narzucając szybsze i równe tempo, jednak to ryzyko, którego nie żałuję nie pomogło w uzyskaniu lepszej lokaty. Mimo wszystko jestem z siebie zadowolona i z mojego brązowego medalu Mistrzostw Polski – komentuje P. Stempniak.

20 lipca biegaczka weźmie udział w zmaganiach na 1500 m podczas Międzynarodowego Meczu U-23, Turnieju Nadziei Olimpijskich w Krakowie, w którym wystąpią reprezentanci Polski, Czech, Węgier i Ukrainy.