2. /
  4. /
  5. Ozłoceni krośniczanie
IMPRESJA KROTOSZYN

Pływacy z krośnickiej sekcji Black Aqua zaprezentowali znakomitą formę na kolejnych zawodach. Tym razem rywalizowali w ogólnopolskich zmaganiach BARBÓRKA 2021, zdobywając 15 medali, w tym 13 złotych!

Marcin Maryjowski został najlepszym zawodnikiem w kat. 12 lat. Triumfował w czterech konkurencjach – na 50 m stylem motylkowym, na 50 m stylem dowolnym, na 100 m stylem grzbietowym i na 100 m stylem dowolnym. W taj samej kategorii wiekowej najlepszą zawodniczką była natomiast Ewa Sujka, która również cztery razy stanęła na najwyższym stopniu podium, wygrywając wyścigi na 50 i 100 m stylem dowolnym oraz na 50 i 100 m stylem grzbietowym.

Miano najlepszej zawodniczki przyznano także Patrycji Giewiadzie, która zwyciężyła na 50 m stylem dowolnym oraz na 50 i 100 m stylem klasycznym. Mateusz Twaróg wywalczył złoto za 50 m stylem motylkowym oraz srebro na 100 m stylem dowolnym, a Zofia Kamińska była druga na 50 m stylem motylkowym.

Złoty medal zdobyła także sztafeta 4×50 m stylem zmiennym kobiet open w składzie E. Sujka, Lena Krawczyk, Natalia Zakrzewska i Z. Kamińska. Ponadto Mateusz Grudkowski trzykrotnie stawał na podium jako najlepszy trener.