2. /
  4. /
  5. Nasi brylowali na mistrzostwach...
Dobry Dietetyk

W Kazaniu odbyły się Mistrzostwa Europy Seniorów, Młodzieżowców do lat 21 i 23 w Sumo. W zawodach nie mogło zabraknąć reprezentantów TA Rozum Krotoszyn i UKS Samson Kobylin. Zawodnicy z naszego powiatu spisywali się znakomicie.

Trzydniowej rywalizacji, w której wzięli udział przedstawiciele 14 krajów, nie ułatwiały wysokie temperatury, które w tym czasie panowały w rosyjskim Kazaniu. Mimo to nasi sportowcy jak zwykle dali z siebie wszystko, co przełożyło się na ilość zdobytych przez nich medali. Reprezentanci Polski wywalczyli aż 48 krążków.

Zawodnicy Towarzystwa Atletycznego Rozum Krotoszyn stawali na podium jedenaście razy w zmaganiach indywidualnych. Wśród seniorów trzecie miejsce w kategorii 115 kg zajął Aron Rozum. Z kolei w gronie seniorek srebrny medal wywalczyła Aleksandra Rozum (kat. 65 kg). W rywalizacji drużynowej team seniorek, w składzie z Olą Rozum i Zuzanną Krystek, uplasował się na drugiej lokacie. Brąz zdobyła męska drużyna, w której występował Aron Rozum.

W przedziale wiekowym U’23 na drugim stopniu podium stawały A. Rozum (kat. 65 kg) i Z. Krystek (kat. +80 kg oraz open), a brązowy krążek zgarnął Kacper Wiatrak (70 kg). W rywalizacji drużynowej drugie miejsce zajął żeński team z A. Rozum, Z. Krystek i Leną Andrzejak.
W grupie U’21 najlepiej spisała się Zuzanna Krystek, która zwyciężyła zarówno w kat. +80 kg, jak i w open. Trzecią lokatę w kat. 73 kg zajęła L. Andrzejak. Niepokonany w kat. 85 kg okazał się Mikołaj Mrowiński. Z kolei Kacper Mikołajczyk był drugi w open. Zespół z L. Andrzejak i Z. Krystek zdobył złoto, a męski team z K. Mrowińskim uplasował się na drugiej lokacie.

Świetnie radzili sobie także reprezentanci UKS Samson Kobylin. Jeśli chodzi o zmagania seniorek, wielkim zaskoczeniem okazała się Julia Jankowiak, która – mimo debiutu w tej grupie – wywalczyła brązowy medal w kat. 55 kg. Patryk Swora, startujący w kat. 85 kg, w walce o brąz musiał uznać wyższość rywala z Bułgarii i ostatecznie zajął piąte miejsce. Piotr Sikora uplasował się na siódmej lokacie w kat. 77 kg.

W U’23 na najniższym stopniu podium stanął P. Sikora (kat. 77 kg), a Michał Grzempowski zajął siódme miejsce (kat. 92 kg). W U’21 P. Sikora sięgnął po srebro (kat. 77 kg), a J. Jankowiak (kat. 55 kg) oraz M. Grzempowski (kat. 92 kg) zdobyli brąz.