Monika Jadczak trzecia na mistrzostwach kraju

2022-07-06
  2. /
  4. /
  5. Monika Jadczak trzecia na...

W pierwszy weekend lipca Monika Jadczak brała udział w zawodach pod nazwą Susz Triathlon. Krotoszynianka w aquathlonie zajęła trzecie miejsce.

Impreza rozpoczęła się od zmagań aquathlonistów. Aquathlon to odmiana triathlonu, w której się płynie i biegnie. Zatem nie ma tutaj jazdy na rowerze.

I właśnie w aquathlonie wystartowała Monika Jadczak. Dystans 800 metrów w wodzie nasza zawodniczka pokonała w czasie 11 minut i 6 sekund. Potem był bieg na 5 km. Na przebiegnięcie trasy Monika potrzebowała 23 minut i 18 sekund. Ostatecznie krotoszynianka zajęła trzecią lokatę w Mistrzostwach Polski w Aquathlonie.

Jeszcze większą niespodzianką było przyznanie Monice miejsca na mistrzostwach Europy Age-Group w Aquathlonie, które odbędą się we wrześniu w Bilbao.