2. /
  4. /
  5. Krotoszyński finał w KLD
BANASZAK

Na początku kwietnia w klubie Bila odbył się ósmy turniej Krotoszyńskiej Ligi Darta. W finale mężczyzn spotkało się dwóch krotoszynian – Przemysław Pawlicki ograł Jacka Cieślaka. W gronie pań znów triumfowała Anna Kowalczyk.

W rozgrywkach kobiet walczyło sześć zawodniczek. Zwyciężyła pochodząca z Ostrowa Wlkp. Anna Kowalczyk, która nie doznała żadnej porażki. Liderka klasyfikacji pań pokonała Alinę Szostak (3:0), Arletę Wierzyk (3:0) oraz dwukrotnie Ilonę Kuznowicz (3:1 i 4:0), która uplasowała się na drugim miejscu, wygrywając z Ewą Pawlicką (3:1 i 2:1) i Danutą Pawlicką (3:0). Na kolejnych miejscach znalazły się E. Pawlicka, D. Pawlicka, A. Wierzyk oraz A. Szostak.

W turnieju męskim pierwszy turniej w tym sezonie wygrał Przemysław Pawlicki. Prezes Stowarzyszenia Krotoszyńska Liga Darta nie dał szans rywalom, odnosząc same zwycięstwa. Popularny Sali pokonał Przemysława Sawickiego (3:1), Adriana Jasińskiego (3:2), Waldemara Kałużnego (3:0), Norberta Pecynę (3:0) oraz – w finale – Jacka Cieślaka (5:3).

Dzięki zajęciu drugiego miejsca do dwóćh punktów zmalała strata J. Cieślaka do lidera. Krotoszynianin w tym turnieju ograł Przemysława Misiaka (3:0), Łukasza Kolanowskiego (3:1), Marcina Wojtkowiaka (3:0) i Sebastiana Szostaka (3:0). Ostatni z wymienionych zakończył zmagania na czwartej pozycji.

Poza wspomnianymi darterami nasz powiat reprezentowali A. Jasiński (5-6 miejsce), Grzegorz Pawlicki (7-8), Włodzimierz Skalski (7-8), Ł. Kolanowski (9-12), M. Wojtkowiak (9-12), Hubert Pawlicki (13-16), Grzegorz Mizera (13-16), Martin Wierzyk (13-16), Daniel Borski (17-18) i Przemysław Sawicki (17-18). Warto odnotować, że maksymalną liczbę punktów w turnieju rzucili P. Pawlicki i D. Borski.

W klasyfikacji generalnej N. Pecyna (64 pkt.) wyprzedza J. Cieślaka (62 pkt.), B. Derwicha (46 pkt.), P. Pawlickiego (34 pkt.), P. Sawickiego (29 pkt.) i W. Kałużnego (28 pkt.).