2. /
  4. /
  5. Kolejny sukces Justyny Olejniczak
PANCOM

Początek tego roku jest niezwykle udany dla naszej najlepszej biegaczki, Justyny Olejniczak. Tym razem reprezentantka KS Krotosz nie dala szans rywalkom w 5. Zimowej Zadyszce na ostrowskich Piaskach.

Uczestnicy zawodów, które odbyły się 25 lutego, mieli do wyboru biegi na 5 km i 10 km oraz z psem na dystansie 5 km. Wraz z owczarkiem niemieckim, Sarą, trasę pokonał Karol Olejniczak, uzyskując czas 22:49 i zajmując piąte miejsce. Zwyciężył Adam Kołodziej (17:41) z Ostrowa Wielkopolskiego.

W biegu indywidualnym na 5 km triumfował Grzegorz Rogala (17:32), który wyprzedził Jana Kaczmarka (18:26) i Damiana Drozdowskiego (18:38). Z kolei dystans 10 km najszybciej pokonał Błażej Wytwer (34:28). Z grona zawodników z powiatu krotoszyńskiego najlepsza była Justyna Olejniczak, która z czasem 38:45 zajęła pierwszą lokatę wśród kobiet, tym samym wygrywając już trzeci raz z rzędu w kategorii pań. Na drugiej pozycji klasyfikację generalną ukończyła Bogumiła Tanaś (44:26).

Ponadto nasz powiat reprezentowali Paweł Błażutycz (33. miejsce – 42:55), Arkadiusz Karolczak (54. miejsce – 45:22), Ireneusz Czwojdziński (63. miejsce – 46:04), Jarosław Marciniak (92. miejsce – 48:34), Łukasz Zając (107. miejsce – 49:59), Katarzyna Rybacka (114. miejsce – 50:12) oraz Patryk Lachowski (136. miejsce – 52:28).

Tego samego dnia, przy temperaturze -12 stopni Celsjusza, rywalizowano też podczas Wrocławskiej Trzydziestki. W grupie ponad 300 startujących znaleźli się biegacze z naszego powiatu. Najlepiej powiodło się Karolowi Mroczkowskiemu, który z czasem 2:17:45 zajął 33. miejsce. Zawody ukończyli także Marian Poczta (43. miejsce – 2:21:24) i Dariusz Poczta (161. miejsce – 3:07:54).