3. Aktualności
  4. /
  5. Kolejny dzień Mistrzostw Europy...
PANCOM

Trwają Mistrzostwa Europy Młodzieżowców i Seniorów w Sumo. Zawodnicy z naszego powiatu wywalczyli już worek medali.

W czwartek do rywalizacji przystąpili sportowcy w grupie U21.  Jeśli chodzi o zawodników Towarzystwa Atletycznego Rozum dwukrotną mistrzynią (w kat. +80 kg oraz open) została Zuzanna Krystek. Brązowy medal dołożył Mikołaj Mrowiński (85 kg). Na drugim miejscu w kategorii 77 kg znalazł się reprezentant UKS Samson Kobylin – Piotr Sikora.

Następnego dnia przyszedł czas na pojedynki w grupie U23, gdzie Polacy zdobyli kilkanaście krążków. Zawodnik Towarzystwa Atletycznego Rozum Krotoszyn – Mikołaj Mrowiński – stanął na najniższym stopniu podium w kategorii 85 kg. Jeśli chodzi o reprezentantów kobylińskiego klubu trzecie miejsca zajęli: Damian Wróbel (100 kg) oraz Julia Całka (55 kg).

Seniorzy podjęli rywalizację w poszczególnych kategoriach wagowych w sobotę. Trzy medale z puli biało-czerwonych należy do zawodników krotoszyńskiego klubu. Zwyciężczynią kategorii 65 kg została Aleksandra Rozum. Srebrne krążki wywalczyli: Zuzanna Krystek (+80 kg) oraz Aron Rozum (115 kg). Na najniższym stopniu podium stanęli: Lena Andrzejak (73 kg) i Mateusz Konieczny (77 kg). Na trzecim miejscu uplasował się też Patryk Swora (92 kg) z UKS Samson Kobylin.

Sportowe emocje czekają nas jeszcze w niedzielę. Zobaczyć będzie można występy seniorów w kategorii open oraz zmagania drużynowe.