Kolejne rozdanie Krotoszyńskich Dębów
- Strona Główna
- /
- Aktualności
- /
- Kolejne rozdanie Krotoszyńskich Dębów
W auli I Liceum Ogólnokształcącego im. H. Kołłątaja odbyła się uroczysta gala, w trakcie której poznaliśmy nominowanych i laureatów w kolejnej edycji Nagrody Starosty Krotoszyńskiego „Krotoszyński Dąb”.
Ideą tego przedsięwzięcia jest uhonorowanie osób, organizacji bądź instytucji, które w szczególny sposób zasłużyły się dla rozwoju i promocji powiatu krotoszyńskiego. Nagrody przyznano w pięciu kategoriach: nauka/kultura, działalność gospodarcza, działalność społeczna, oświata i sport. Nominowanych i laureatów wyłoniła kapituła, której przewodniczył starosta Stanisław Szczotka, a w jej składzie znaleźli się także przewodniczący Rady Powiatu Krotoszyńskiego, radni powiatowi, przedstawiciele samorządów gminnych, reprezentanci lokalnych mediów oraz laureaci nagrody z roku poprzedniego.
– Każdego roku zastanawiamy się, jako organizatorzy, czy otrzymamy dostateczną ilość zgłoszeń. Zawsze jesteśmy mile zaskoczeni ich ilością. To świadczy o tym, że mieszkańcy powiatu krotoszyńskiego zauważają i doceniają dokonania tych, którzy w sposób szczególny i na wielu płaszczyznach przyczyniają się do rozwoju Ziemi Krotoszyńskiej. Taka ilość kandydatów jest z jednej strony bardzo miła, ale z drugiej wymusza na nas podjęcie bardzo trudnych decyzji. Musimy wybrać jednego najlepszego spośród wielu. Szczególnie w dwóch kategoriach różnice głosów były minimalne. W pierwszej turze zdarzyły się nawet remisy. Dlatego zgodnie z regulaminem mamy więcej nominacji. Krotoszyński Dąb nie jest wyrazem uznania za działalność tylko w jednym roku. Otrzymują go osoby, które na uznanie i szacunek pracowały przez wiele lat – mówił przewodniczący kapituły starosta Stanisław Szczotka.
W kategorii nauka/kultura zgłoszono 11 kandydatur, z czego nominację otrzymali: Daniel Szczepaniak, Tadeusz Lawrenz i chór Izydorki. Laureatem został chór Izydorki z Biadek, założony w 2005 roku przez obecną do tej pory dyrygent, Klaudię Szubert.
W dziedzinie działalności gospodarczej zgłoszono trzy kandydatury, które otrzymały nominacje – Wioletta Bigos – Restauracja Słoneczna w Kobiernie, P.H.U. Daf-Mal z Krotoszyna i P.H. Wachowiak z Bożacina. Nagrodę dostała firma Daf-Mal Dariusza Fabianowskiego, która w przyszłym roku obchodzić będzie 30-lecie.
W kategorii działalność społeczna było dziewięć zgłoszeń, a nominowani byli Kazimiera Bardzik, Hufiec ZHP w Koźminie Wlkp., Lions Club Krotoszyn, Solidarność Weteranów Pracy w Zdunach i Sztab WOŚP w Zdunach. Krotoszyński Dąb otrzymała Kazimiera Bardzik – aktywna działaczka w środowisku organizacji rolniczych, w których pracuje ponad 55 lat.
W kategorii oświata zgłoszono trzy kandydatury, które z automatu otrzymały nominacje: Aleksandra Ciesiółka – nauczycielka wychowania przedszkolnego, Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Krotoszynie i Szkoła Podstawowa w Kuklinowie. Triumfatorką została kuklinowska placówka, która odgrywa w lokalnym środowisku rolę domu kultury i centrum wydarzeń patriotycznych.
W kategorii sport z uwagi na remis w pierwszej turze głosowania nominowano wszystkie cztery kandydatury: Piotr Bielawski, Koźmiński Klub Karate Do Shotokan, Krotoszyńskie Stowarzyszenie Piłki Nożnej „Krotoszyn Open” oraz UKS Shodan Zduny. Laureatem został Piotr Bielawski – wielokrotny medalista mistrzostw Polski i Europy w karate, czynny zawodnik, a także trener w trzech klubach na terenie naszego powiatu.
Po wręczeniu nagród przyszedł czas na część artystyczną gali, którą wypełnił koncert w wykonaniu działającego przy Krotoszyńskim Ośrodku Kultury Zespołu POSITIVE.
MICHAŁ KOBUSZYŃSKI
Comments are closed