Gazeta Lokalna KROTOSZYN | MILICZ

Gazeta Lokalna KROTOSZYN | MILICZ
PADEWSCY

Karp jest symbolem Doliny Baryczy

2023-08-24
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności Milicz
  4. /
  5. Karp jest symbolem Doliny...
Karp jest symbolem Doliny Baryczy
KLIBER FINANSE

21 sierpnia w Ptasiej Osadzie w Joachimówce odbyła się konferencja prasowa Partnerstwa dla Doliny Baryczy, zapowiadająca tegoroczną 18. edycję Dni Karpia, które potrwają 11 tygodni.

 

W spotkaniu wzięli udział Sławomir Mazurek – Ptasia Osada, Inga Demianiuk-Ozga – prezes Stowarzyszenia Partnerstwo dla Doliny Baryczy, Sylwia Szydłowska-Małecka – dyrektor Ośrodka Kultury w Miliczu, Karol Girus – właściciel gospodarstwa rybackiego Możdżanów, Izabela Brymerska – menadżerka Kreatywnego Obiektu Multifunkcyjnego, Zuzanna Pestka – właścicielka „Z Natury Pestka”.

Dni Karpia są jednym z najważniejszych festiwali w Dolinie Baryczy. To wyjątkowe święto ma na celu nie tylko uczczenie karpia jako lokalnego produktu, ale także promowanie piękna i atrakcji regionu. Festiwal gromadzi rocznie około 60 tysięcy turystów i mieszkańców, przyciągając ich różnorodnymi wydarzeniami o charakterze edukacyjnym, kulinarnym, aktywnym i wędkarskim. Obszar całego wydarzenia obejmuje gminy Milicz, Krośnice, Cieszków, Twardogórę, Żmigród, Przygodzice, Odolanów i Sośnie.

Tegoroczna edycja to 93 różnorodne wydarzenia, które odbywać się będą od 2 września do 12 listopada. W bogatym programie festiwalu każdy znajdzie coś dla siebie. Spływy kajakowe, spacery z ornitologiem, gry terenowe, rajdy rowerowe, zawody wędkarskie i przejazdy bryczką to tylko niektóre z propozycji dla aktywnych. Nie zabraknie również weekendowych kolacji rybnych o nazwie „Ryba do syta” oraz możliwości rezerwacji smacznego „Talerza rybnych rozmaitości” w lokalnych restauracjach.

Najważniejszymi wydarzeniami plenerowymi festiwalu będą Festiwal Karpia Milickiego oraz pokazowe odłowy ryb na Ostoi Konika Polskiego. Festiwal Karpia, zaplanowany jest na 2-3 września z występami takich gwiazd sceny muzycznej jak Patrycja Markowska i LemON. Pojawi się również szereg lokalnych artystów. Imprezie będą towarzyszyć Jarmark Produktów Lokalnych, wesołe miasteczko i punkty gastronomiczne. Pokazy tradycyjnych połowów ryb, z możliwością ich zakupu i degustacji, odbędą się 30 września i 1 października w Gospodarstwie Rybackim Milicz Tadeusza Muchy. Towarzyszyć temu będą wystawa produktów regionalnych, zamki dmuchane, animacje dla dzieci oraz koncerty, w tym występ discopolowego piosenkarza Andre oraz zespołów Long & Junior i Baryczanie.

Kolejną dużą imprezą plenerową będzie „Las. Knieja. Dziczyzna 2023”, zaplanowana na 7 października przy Technikum Leśnym w Miliczu. Będzie można spróbować dziczyzny, zwiedzić stoiska Nadleśnictwa Milicz i innych nadleśnictw z Dolnego Śląska czy Wielkopolski, kół łowieckich. Nie zabraknie produktów lokalnych producentów.

W tegorocznym programie festiwalu pojawią się także nowe wydarzenia, takie jak przyrodniczy wieczór z rykowiskiem, survival z karpiem, Przygodzickie Biennale Sztuki, zwiedzanie zespołu pałacowo-parkowego w Goszczu czy też warsztaty zdobienia bombek wzornikiem dolnośląskim.

Bilety na wydarzenia w ramach Dni Karpia można zakupić online na stronach internetowych festiwalu. Dodatkowo uczestnicy będą mogli zdobyć nagrody w ramach „Nagrodobrania”, wystawiając opinie na temat danego wydarzenia. Dzięki temu każdy będzie mógł wybrać sobie nagrodę w postaci lokalnych produktów i gadżetów okolicznościowych.

(FENIX)

Comments are closed

YouTube

Archiwum
Jarmużek
BGP 2023
Motosdodoła
BHP RABENDA
KOK
TK DACHY
IMPULS ZDUNY
MATYLA
Agencja Reklamowa GL
Dietetyk Kaźmierczak
ZBITY TELEFON
INNOWACYJNE FINANSE
GÓRZNY GROUP
MAYOR INK