2. /
  4. /
  5. Julia Bielawna blisko medalu
Vidia film tekst

W Termach Maltańskich w Poznaniu odbyły się Pływackie Zimowe Mistrzostwa Okręgu Wielkopolskiego. Bardzo blisko podium była zawodniczka z Krotoszyna, Julia Bielawna, która dwukrotnie uplasowała się na pechowej dla sportowca, czwartej pozycji.

W zawodach brało udział 360 pływaków z 29 klubów. KS Krotosz reprezentowała Julia Bielawna, która rywalizowała z zawodniczkami o dwa lata starszymi. W wyścigu na 50 m stylem klasycznym uzyskała czas 37:03 i zajęła czwarte miejsce. Na tej samej lokacie uplasowała się także w rywalizacji na 100 m stylem klasycznym. Osiągając czas 1:22:13, Julia pobiła swój rekord życiowy.

Ponadto krotoszynianka startowała na 200 m stylem klasycznym (siódme miejsce z czasem 3:09:10), na 100 m stylem zmiennym (dziesiąte miejsce z rekordem życiowym – 1:20:26) i na 50 m stylem motylkowym (piętnaste miejsce z kolejnym rekordem życiowym – 37:78).