Jakie korzyści daje wdrożenie WMS-a w magazynie?
- Strona Główna
- /
- Aktualności
- /
- Jakie korzyści daje wdrożenie...
Poznaj opinie branżowych ekspertów!
Skoro coś działa nieźle i sprawdza się od lat, nie ma sensu tego zmieniać. Zgodnie z przysłowiową zasadą, że lepsze jest wrogiem dobrego. Takie podejście, w dobie rosnących wymagań odbiorców i konsumentów, traci rację bytu.
Nowoczesne przedsiębiorstwa, korzystające z dobrodziejstw współczesnych technologii, mają znacznie większe szanse na rozwój. Czy wręcz utrzymanie się na rynku. Dokładnie prezentują to statystyki prezentowane przez ekspertów z firmy Consafe Logistics.
Dzięki zaawansowanym modułom możliwa jest optymalizacja wielu procesów
I to praktycznie na każdym etapie realizacji zamówienia. Od jego przyjęcia, przez kompletację, a skończywszy na pakowaniu, adresowaniu i wysyłce. Prawdopodobnie najbardziej wymownym przykładem będzie wskaźnik OTIF – współczynnik zamówień zrealizowanych bez błędów i w zakładanym czasie. W magazynach, gdzie funkcjonuje WMS, sięga on nawet 99,47%. Wysoka zgodność ilościowa, jakościowa i terminowa wymaga doskonałego zgrania wielu różnych działów. Wykorzystanie wspólnego środowiska, które upraszcza koordynację akcji podejmowanych na różnych etapach, czyni mało prawdopodobne wyniki normą. Standardy idą w górę, ale dzięki nim spełnia się oczekiwania konsumentów i partnerów biznesowych, oszczędza czas, zarabia większe pieniądze.
WMS łatwo dostosujesz do indywidualnych potrzeb dzięki opcjonalnym dodatkom
Każda firma wypracowała własny model, który z kolejnymi kontraktami i doświadczeniami udoskonala. Byłoby mało rozsądne inwestować w Warehouse Management System, który nie nadąża za zmianami. Oczekiwania są dokładnie odwrotne: to dzięki programowi kolejne usprawnienia powinny być wdrażane szybciej. Analiza licznych danych znacznie ułatwia identyfikację obszarów i kroków, w których można pewne kwestie poprawić. Na przykładowej liście przydatnych rozszerzeń ze strony https://www.consafelogistics.com/pl/rozwiazania/wms/ można znaleźć między innymi:
- kopię magazynu w wirtualnej rzeczywistości do testów i symulacji
- moduł do optymalizacji ścieżki kompletacji, bazujący na SI
- kontroler do zarządzania dostawą i śledzenia statusu paczki po opuszczeniu magazynu
- narzędzia tworzące zaawansowane raporty i wizualizujące zbierane dane
- funkcję inteligentnego składowania, bazującą na historii wydań artykułów
A to tylko część przydatnych dodatków, jakie oferują twórcy nowoczesnych WMS-ów. Biorąc pod uwagę elastyczność softu, możemy spokojnie zaryzykować stwierdzenie, że z dostępnych modułów każda firma stworzy taki program, który idealnie wpasuje się w jej aktualne potrzeby.
Comments are closed