Innowacyjne projekty i programy w koźmińskiej Jedynce
- Strona Główna
- /
- Aktualności
- /
- Edukacja
- /
- Innowacyjne projekty i programy...
W studiu Kuratorium Oświaty w Poznaniu odbyła się konferencja online, poświęcona projektowi „Laboratoria Przyszłości”, na który wielkopolskie szkoły podstawowe otrzymały ponad 94 miliony złotych. W spotkaniu uczestniczył Jacek Zawodny, dyrektor SP nr 1 w Koźminie Wlkp.
Celem konferencji było przedstawienie przykładów działań organizacyjnych i metodycznych, realizowanych w ramach projektu. Mówili o nich J. Zawodny z koźmińskiej Jedynki, Alina Żalik – dyrektor Zespół Szkół w Kąkolewie, Robert Dorawa – wicedyrektor Szkoły Podstawowej im. A. Mickiewicza w Skokach, Małgorzata Wysocka – dyrektor Szkoły Podstawowej we Władysławowie, Anna Zimna – dyrektor Szkoły Podstawowej w Bieganowie.
Program „Laboratoria Przyszłości” ma na celu wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). – W Kuratorium Oświaty w Poznaniu zaprezentowałem jeden z warsztatów, jaki placówka realizuje w ramach programu „Laboratoria Przyszłości”. Szkoła pozyskała z programu 108 tys. zł na zakup pomocy dydaktycznych, w tym urządzeń do zajęć z przygotowywania posiłków, robotyki, programowania, a także laptop, tablet, aparat fotograficzny, kamerę i drukarkę 3D. Cieszę się, bo pozyskane środki z różnych źródeł wzbogacają infrastrukturę i bazę dydaktyczną szkoły, co przyczynia się do jej rozwoju i służy naszym uczniom – powiedział Jacek Zawodny, dyrektor SP nr 1 w Koźminie Wlkp.
Warto podkreślić, iż SP nr 1 w Koźminie Wlkp. w roku szkolnym 2021/2022 realizowała aż osiem programów i projektów, dzięki którym udało się pozyskać dodatkowe środki finansowe. Przyczyniły się one do wzbogacenia infrastruktury placówki. Wśród projektów i programów były i takie, których głównym celem jest edukacja uczniów.
W koźmińskiej Jedynce zrealizowano: program oświatowej subwencji ogólnej MEN, program „Aktywna tablica”, „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025”, program „Poznaj Polskę”, projekt „E-lider”, projekt „Cyfrowa Szkoła Wielkopolsk@ 2020”, projekt „Centrum Mistrzostwa Informatycznego”, program „Laboratoria Przyszłości”.
Łącznie w minionym roku szkolnym z owych programów i projektów udało się pozyskać dla szkoły ponad 200 tysięcy złotych.
OPRAC. (ANKA)
FOT. Archiwum Kuratorium Oświaty w Poznaniu
Comments are closed