2. /
  4. /
  5. Ekipa juniorów wywalczyła brąz
GEPEES

Przedstawiciele zespołu U-15 Milickiego Klubu Koszykówki zmagania w XIII edycji Dolnośląskiej Amatorskiej Ligi Koszykówki we Wrocławiu mogą uznać za bardzo udane. Rywalizację zakończyli z brązowym medalem na koncie.

Do sukcesu przyczyniła się przede wszystkim świetna postawa w fazie zasadniczej. Z siedmiu rozegranych meczów, milicka ekipa wygrała sześć. Zawodnicy MKK pokonywali Wilki Wrocław, MKS Gwardię, KK Oleśnica, Polkąty Maximus Kąty Wrocławskie, AK Orły i KS Basket Góra. Ulegli jedynie drużynie B-Ball Styl Dzierżoniów, zajmując ostatecznie drugie miejsce w tabeli.

Wysoka lokata pozwoliła naszym koszykarzom zameldować się w półfinale fazy play-off. Tam rozegrali mecz z uplasowaną na trzeciej pozycji w tabeli wrocławską Gwardią. Rywalizacja o finał była bardzo zacięta. Pierwszą kwartę wrocławianie wygrali zaledwie jednym punktem, po zdobyczy w ostatnich sekundach. Drugi fragment w większości przebiegał pod dyktando miliczan, ale w końcówce na prowadzenie ponownie wyszli koszykarze ze stolicy województwa. W trzeciej kwarcie Gwardia zdołała wypracować solidniejszą przewagę, która przesądziła o wyniku, choć w końcowym fragmencie to miliczanie zdobywali więcej punktów. Ostatecznie zawodnicy MKK musieli uznać wyższość rywali wynikiem 44:52.

Ekipa, w której znaleźli się Wojciech Włodarczyk, Wiktor Włodarczyk, Gabriel Tymoczko, Piotr Murawski, Mateusz Firek, Szymon Firek, Filip Patkowski, Szymon Przybylski i Krzysztof Jarosz 23 czerwca zgarnęła brązowe medale XIII edycji DALK.