Edukacja i kompromis
- Strona Główna
- /
- Aktualności
- /
- Edukacja i kompromis
Sfinansował KW Koalicja Obywatelska
Dariusz Zaremba, zaangażowany w dziedzinę edukacji od 2010 roku, znakomicie zna potrzeby uczniów i ich rodziców. Dostrzega wyzwania stojące przed dzisiejszym systemem oświaty. Jego celem jest stworzenie środowiska, w którym uczniowie rozwijają się nie tylko intelektualnie, ale także emocjonalnie i społecznie. Z łatwością wprowadza w życie innowacje i nowoczesne rozwiązania. Startując do Rady Powiatu Krotoszyńskiego, zapowiada, że będzie stawiał przede wszystkim na kompromis.
Jako właściciel szkół prywatnych – „Profesja” oraz Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Dr. Władysława Bolewskiego w Krotoszynie, Dariusz Zaremba ma na uwadze przede wszystkim potrzeby oraz wyzwania, przed którymi stają uczniowie w procesie edukacji. W trakcie swojej długiej pracy zauważył liczne problemy psychologiczno -pedagogiczne, z jakimi borykają się uczniowie, nauczyciele oraz rodzice.
Chciałby wypracować takie strategie, by rodzice, opiekunowie, a przede wszystkim uczniowie mieli łatwiej. Uznając potrzebę stworzenia synergii między szkołą a domem, Zaremba podkreśla, że współpraca między rodzicami a nauczycielami jest kluczowa dla sukcesu edukacyjnego dzieci. Chciałby, by środki wydatkowane na edukację były bardziej zrównoważone. – Otwieranie dwóch takich samych kierunków w okolicy to nie najlepszy pomysł, ponieważ odbiera to szansę dzieciakom na uczenie się w innym atrakcyjnym kierunku – stwierdza Zaremba.
Podkreśla również konieczność bardziej praktycznego podejścia do edukacji, pomocy młodym ludziom w wyborze dalszej ścieżki po szkole podstawowej, które przygotuje ich do rynku pracy.
Jest przekonany również, że ścisła współpraca między szkołą a lokalnym biznesem to klucz do sukcesu zarówno w rozwoju gospodarczym, jak i edukacyjnym powiatu. Propozycje Zaremby, takie jak wprowadzenie edukacji dualnej dla uczniów technikum czy też promowanie ścieżek zawodowych już od młodego wieku, są krokiem w stronę zwiększenia elastyczności systemu edukacyjnego i dostosowania go do realnych potrzeb rynku pracy.
Uważa, że związek lokalnych przedsiębiorców z placówkami oświatowymi to klucz do rozwoju biznesu oraz obopólna korzyść, zarówno dla ucznia, jak i pracodawcy. – Uczeń poznaje zakład pracy, stwarzając sobie większe szanse na zatrudnienie, a pracodawca widzi potencjał na rynku i wie, że może inwestować w nowe technologie, ponieważ będzie miał pracowników – podkreśla Dariusz Zaremba.
Rozwój infrastruktury
Kolejnym aspektem działalności Dariusza Zaremby, na który planuje stawiać w Radzie Powiatu Krotoszyńskiego, jest rozwój infrastruktury drogowej, poprawa oświetlenia i promocja zdrowego trybu życia w społeczności lokalnej. Poprzez inwestycje w sport i wspieranie aktywności fizycznej Zaremba chciałby poprawy zdrowia fizycznego i psychicznego młodych ludzi, jednocześnie promując wartości współpracy, przyjaźni i zdrowej rywalizacji.
Zamierza pomagać związkom i działaczom sportowym, nawet tym najmniejszym. W tym celu chciałby wypracować synergię powiatu, miasta i pracodawców lub sięgnąć po środki z zewnątrz.
– Młodzi ludzie są obecnie mało odporni na obrazę i hejt. Sport uczy zdrowej rywalizacji i współpracy, pomaga osiągnąć zdrowie fizyczne i psychiczne, radzić sobie z porażką – zaznacza Dariusz Zaremba. Według niego należy położyć większy nacisk na podniesienie jakości usług szpitala powiatowego – zmniejszyć kolejki, usprawnić szybkość świadczonych usług i tym samym poprawić opinię na temat tej placówki.
Drony sportowe
Jego innowacyjne podejście do edukacji widoczne jest także w sprowadzeniu do Krotoszyna sportowych dronów, które stanowią nową pasję dla młodzieży, ucząc ich zarówno technicznych umiejętności, jak i wartości takich jak zdrowa rywalizacja i współpraca. – Dzięki temu młodzi ludzie uczą się pokonywania stresu, konkurują, uczą się przyjaźni, zależności i współpracy – mówi Dariusz Zaremba.
Wszystkie te działania prowadzone są z duchem dialogu i kompromisu. Dariusz Zaremba uznaje, że kompromis nie oznacza porażki, ale raczej wygraną dla obu stron. Jego otwarte podejście do współpracy, kreatywność i szukanie rozwiązań, które zadowolą wszystkie strony, czyni go nie tylko skutecznym liderem edukacyjnym, ale także szanowanym członkiem społeczności lokalnej.
Wizja Zaremby nie tylko dotyka dziedziny edukacji, ale również sięga dalej, w stronę budowania silniejszej, bardziej zintegrowanej społeczności, gdzie rozwój jednostki idzie w parze z postępem całego społeczeństwa. Jego zaangażowanie w rozwój lokalnej społeczności i edukacji stanowi inspirację dla wielu, dowodząc, że droga do sukcesu leży w kompromisie, dialogu i działaniu na rzecz wspólnego dobra.
(LT)
Comments are closed