Czynności prawne związane z założeniem spółki z o. o.
- Strona Główna
- /
- Aktualności
- /
- Czynności prawne związane z...
Zobacz, jak to wygląda w praktyce!
Zakładanie i rejestracja spółki z o. o. to wciąż dla wielu temat owiany tajemnicą. Przedsiębiorcy nie do końca mają świadomość, jakie działania należy podjąć, aby cały proces został przeprowadzony prawidłowo. Jak się jednak okazuje, z niewielką pomocą rejestrowanie spółki nie jest aż tak trudne.
Chcąc jak najlepiej wyjaśnić podstawowe kwestie, przygotowaliśmy krótki artykuł, w którym wyjaśnimy pokrótce, z jakimi działaniami związana jest rejestracja spółki. Zapraszamy do czytania!
Wyjaśniamy krok po kroku, jak wygląda rejestracja spółki! Poznaj najważniejsze informacje
Nie ulega wątpliwości, że na samym początku rejestracja spółki powinna polegać na sporządzeniu umowy. Musimy tutaj zaznaczyć, że zgodnie z obowiązującymi wymaganiami umowa, aby była ważna, musi mieć formę aktu notarialnego. Kolejny etap rejestracji spółki wiąże się z wpłaceniem odpowiednio wysokiego kapitału. Zgodnie z przyjętymi przepisami prawnymi minimalna wartość kapitału dla spółki z ograniczoną odpowiedzialnością wynosi 5 tysięcy złotych. Warto jednak wiedzieć, że w przypadku, kiedy na spółkę składa się kilku wspólników, to wartość kapitału określana jest poprzez wysokość ich udziałów, co musi być wskazane w zawieranej umowie. Jak powszechnie wiadomo, każda działalność, w tym również spółka, powinna mieć swój zarząd. Przed rejestracją konieczne jest wyznaczenie osób zarządzających spółką z o. o. Jak wskazują przepisy, decyzja o tym, kto zasiądzie w zarządzie, może być podjęta albo na zgromadzeniu wspólników, albo na podstawie decyzji wydanych przez każdego z osobna. Etap ten konieczny jest do zrealizowania przed dalszym przeprowadzaniem czynności prawnych.
Internetowa rejestracja spółki – Twój sposób na zaoszczędzenie czasu i… pieniędzy
Kiedy wszystkie ustalenia są gotowe, można przejść do kolejnego etapu, polegającego na uzyskaniu wpisu KRS. Co więcej, niezbędne jest również zadbanie o wpisy do innych rejestrów, w ramach których spółka z o. o. zostaje wpisana m.in. na listę podatników VAT. Decydując się na założenie i rejestrację spółki, z pewnością musisz liczyć się z faktem, że cały proces nie należy do najszybszych. Dla zainteresowanych przedsiębiorców zostało jednak wprowadzone pewne udogodnienie, pozwalające na załatwienie formalności przez Internet. Co więcej, rozwiązanie to wiąże się z oszczędnością finansową. Nieco więcej informacji o działaniu procedury S-24 znajdziesz pod adresem kpsterling.pl. Musimy także dodać, że aktualnie procedura S-24 cieszy się dosyć dużym zainteresowaniem. Za zdecydowaniem się na tę formę rejestracji przemawia brak konieczności tworzenia umowy w formie aktu notarialnego. Dodatkowo jest to znacznie szybszy proces. Warto jednak, aby przed przejściem do realizacji poszczególnych czynności zasięgnąć porady u specjalistów. Przeanalizują, czy wszystkie kroki zostały właściwie zaplanowane oraz wskażą możliwe rozwiązania, które będą bardziej opłacalne. Specjaliści z Kancelarii Podatkowej Sterling poza rejestracją oferują również zakup już gotowej spółki. Jeśli jesteś zainteresowany tym rozwiązaniem, skontaktuj się już teraz!
Comments are closed