Gazeta Lokalna KROTOSZYN | MILICZ

Gazeta Lokalna KROTOSZYN | MILICZ
PADEWSCY

Czym jest kinesiotaping?

2019-07-16
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności
  4. /
  5. Zdrowie
  6. /
  7. Czym jest kinesiotaping?
Czym jest kinesiotaping?
KLIBER FINANSE

Kinesiotaping, przez niektórych nazywany plastrowaniem, jest bardzo popularną metodą zarówno wśród personelu medycznego, jak i wśród pacjentów. Może być stosowany jako oddzielna metoda terapeutyczna lub też jako uzupełnienie innej metody.

 

Twórcą kinesiotapingu jest Kenzo Kase (ur. 1942r.). Od 1972 pracował i rozwijał tę metodę (Kinedio ® Taping), a także plastry w niej stosowane (Kinesio Tex Tape®). Kenzo Kase jest prezesem największej organizacji zrzeszającej terapeutów i instruktorów kinesiotapingu – Kinesio Taping Association (KTA). Dzięki staraniom KTA metoda ta została zaprezentowana w sporcie podczas letnich Igrzysk Olimpijskich w Seulu w 1988 i w Pekinie w 2008.

Kinesiotaping może być stosowany jako oddzielna metoda terapeutyczna lub też jako uzupełnienie innej metody. Techniki kinesiotapingu wspierają naturalne procesy samoleczenia organizmu pacjenta:

– normalizują napięcia mięśni

– poprawiają mikrokrążenie

– poprawiają funkcję mięśni i stawów

– aktywują funkcje układu limfatycznego.

Dodatkowo kinesiotaping działa 24 godziny. Warto też podkreślić długi okres używania jednej aplikacji (ok. 7 dni – w zależności od rodzaju skóry, pogody itd.).

Plastry do tapingu zostały opracowane w taki sposób, by swoimi parametrami maksymalnie przypominały skórę ludzką: rozciągliwość wzdłuż w zakresie 130-140% długości spoczynkowej; nie rozciąga się w poprzek; grubość plastra zbliżona do grubości naskórka; 100% bawełna, co zapewnia hipoalergiczność, odprowadzenie wilgoci ze skóry oraz szybkie schnięcie po zamoczeniu; klej akrylowy, który aktywowany jest ciepłem. Klej na plaster nałożony jest w sposób nieciągły na podobieństwo linii papilarnych człowieka.

Kinesiotaping możemy zastosować w wielu przypadkach, jak na przykład:

– bóle stawów i mięśni

– uszkodzenie V nerwu czaszkowego

– różnego rodzaju obrzęki

– korekcja wad, np. koślawość kolan

– zwiększone lub zmniejszone napięcie mięśniowe

– niestabilność w obrębie kręgosłupa, np. typu smagnięcie biczem

– skoliozy

– przykurcze

– problemy funkcjonalne w stawach

– niestabilność rzepki

– opadająca stopa

– blizny

– różne problemy dotyczące kobiet w ciąży i w okresie połogu.

Jeśli chcesz wiedzieć, jakie inne zastosowanie ma kinesiotaping i czy Twoja dysfunkcja mogłaby podlegać takiej terapii, zadzwoń pod numer tel. 602 124 726, a specjalistka odpowie na Twoje pytania.

(RCX)

Comments are closed

YouTube

Archiwum
WYGRAJ PLUSZAKA DLA DZIECIAKA
BGP 2023
KOK
TK DACHY
IMPULS ZDUNY
MATYLA
Agencja Reklamowa GL
Dietetyk Kaźmierczak
ZBITY TELEFON
INNOWACYJNE FINANSE
GÓRZNY GROUP
MAYOR INK
Jarmużek
Motosdodoła
BHP RABENDA