2. /
  4. /
  5. Cztery medale na mistrzostwach...
Vidia film tekst

W marcu w Toruniu odbyły się Halowe Mistrzostwa Europy Masters w Lekkiej Atletyce. Znakomicie zaprezentował się Czesław Roszczak, zdobywając cztery medale, w tym dwa złote.

Reprezentujący na co dzień UKS Olimpijczyk Pogorzela zawodnik startował w pięciu konkurencjach rzutowych. Już w rzucie oszczepem łagiewniczanin był bliski zdobycia medalu, ale ostatecznie zajął czwarte miejsce z wynikiem 25,53 m. W rzucie ciężarkiem o wadze 5,45 kg wywalczył brąz z rezultatem 15,22 m.

Trzeci dzień przyniósł upragnione złoto. W pchnięciu kulą do ostatniej serii trwała pasjonująca walka między Czesławem Roszczakiem a Hubertem Tobiasem, z której zwycięsko wyszedł przedstawiciel naszego powiatu. Tytuł mistrza Europy dał mu wynik 11,78 m, który, jak się okazało, jest najlepszy na świecie.

Drugi złoty krążek Roszczak wywalczył w rzucie dyskiem, osiągając odległość 30,74 m. Niewiele gorzej zawodnik z Łagiewnik spisał się w ostatniej konkurencji. W rzucie młotem uzyskał rezultat 34,22 m i zakończył zmagania na drugim miejscu.

Zdobywając cztery medale, lekkoatleta z naszego powiatu okazał się najlepszy pośród profesjonalnie startujących zawodników z Polski. Swój dorobek medalowy na mistrzostwach świata i Europy powiększył do 63 i nadal prowadzi wśród mastersów w naszym kraju.