2. /
  4. /
  5. Coroczna impreza w nowej...
Mayor Ink

27 lipca odbyła się kolejna edycja corocznego festynu rodzinnego w Pakosławsku. Tym razem wydarzenie zyskało dodatkowe, sportowe oblicze. Zorganizowano bowiem I Wyścig Rowerowy Pakosza w czterech kategoriach wiekowych.

To właśnie sportowe emocje rozpoczęły świętowanie w Pakosławsku. Oficjalnego otwarcia dokonał wójt Marek Warkocz, który objął wydarzenie honorowym patronatem. –  Dzisiejsze wydarzenie to naprawdę świetna impreza sportowa. Wczoraj było otwarcie igrzysk, dziś olimpiadę mamy w Pakosławsku. To bardzo przyjemny bieg zdarzeń, że w naszej gminie, również możemy doświadczać sportowych emocji. Życzę miłego współzawodnictwa i oby, bez kontuzji, wszyscy szczęśliwie dotarli na metę – mówił cieszkowski włodarz.

Zawodnicy mierzyli się w czterech kategoriach wiekowych, a w każdej z nich pokonywano inny dystans. Najmłodsi, w wieku od 0 do 5 lat, mierzyli się z trasą o długości 400 m. Złoto wywalczył Szymon Piekarski, srebro Marcel Przewoźny, a brąz Iga Mazurkiewicz. W kat. 6-8 lat zawodnicy musieli przejechać blisko 1 km. Triumfatorem okazał się Filip Przewoźny, drugie miejsce zajął Gabriel Krawiec, a trzeci był Marcel Radoń. Dla osób w wieku 9-13 lat przygotowano dystans 1,8 km. Zwyciężył Adam Kosakowski, a na niższych stopniach podium znaleźli się Filip Wujciow i Wiktor Przewoźny. Ostatnia kategoria, dla 14-latków i starszych, wiązała się z przemierzeniem prawie 3 km. Najszybciej uczynił to Maciej Pytka, wicemistrzem został Dominik Łuszczyk, a trzecią lokatę zajął Marek Pytka.

W dalszej części festynu na zgromadzonych czekały takie atrakcje jak animacje dla dzieci, pokaz straży pożarnej i zabawa taneczna. O oprawę muzyczną zadbał DJ DUET.