Gazeta Lokalna KROTOSZYN | MILICZ

Gazeta Lokalna KROTOSZYN | MILICZ
PADEWSCY

Co potrzebujemy do czyszczenia rynien i jak dobrać odpowiednią drabinę?

2022-01-25
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności
  4. /
  5. Co potrzebujemy do czyszczenia...
Co potrzebujemy do czyszczenia rynien i jak dobrać odpowiednią drabinę?
PANCOM

Aby zapewnić swoim rynnom swobodny spływ wody deszczowej, należy dbać o regularne ich czyszczenie i okresową konserwację. Drożny system rynnowy jest szczególnie istotny jesienią oraz zimą; zarówno bowiem lód, jak i liście i kawałki gałęzi mogą powodować zatykanie oraz liczne uszkodzenia.

 

Kontrola drożności i szczelności orynnowania powinna być przeprowadzana 2 razy w roku, najlepiej wiosną i jesienią. To ważne, aby zlokalizować możliwy problem i w razie konieczności go usunąć. W tym celu przyda się niewątpliwie odpowiedni sprzęt. W tym artykule dowiesz się, co jest niezbędnym asortymentem, a także gdzie można go kupić.

 

ABC czyszczenia rynien, czyli w co się zaopatrzyć? Oto kilka porad!

Aby uniknąć ewentualnych zniszczeń elewacji, co jakiś czas należy sprawdzać szczelność rynien i stabilność elementów mocujących. To niezwykle istotne szczególnie po okresie zimowym, gdy niskie temperatury, które powodują zamarzanie wody i często obciążenie zalegającym śniegiem, mogą deformować rynny. Co istotne, zagrożenia je dotykające również występują w inne pory roku. Po ustaleniu, że kontrolę naprawdę warto przeprowadzać, aby nie niszczyć elewacji, warto zastanowić się, jak cały proces powinien wyglądać i czego właściwie potrzebujemy. Warto nabyć rękawice robocze, szczotkę, łopatkę, a także wąż ogrodowy. Zanim jednak zdecydujemy się na czyszczenie, trzeba koniecznie zaopatrzyć się w dobrą drabinę. Bez tego w końcu ani rusz. Do tego zadania idealnie sprawdzi się drabina z adaptacją na schody. Nadaje się ona do większości prac. Świetny, jakościowy wybór wszelkiego ich rodzaju znajdziesz w sklepie firmy Higher, pod linkiem: https://sklep.drabiny.info/.

 

Odpowiedzialna kontrola i skuteczne czyszczenie. Jak się do tego zabrać?

Gdy już bezpiecznie staniemy na odpowiedniej wysokości, możemy przystąpić do całego procesu. Przed samym wejściem, przygotuj wiadro, do którego zmieszczą się elementy zanieczyszczające rynnę. Przyda się również zorganizować miejsce na wszystkie narzędzia. Pierwszym krokiem jest uśniecie wszystkich zalegających elementów. W tym celu wykorzystać można zwykłą szczotkę lub łopatkę. To ważne, aby zaznaczyć, że większość rynien, na przykład stalowe, nie powinno być czyszczonych ostrymi narzędziami. Ich powłoka bowiem musi zostać nienaruszona. Drugim krokiem jest zmiecenie resztek śmieci i umycie rynien przy użyciu odpowiednich detergentów. Ostatnim etapem zaś jest sprawdzenie drożności rur spustowych. Do tego przyda się wąż, którym wpompować można wodę i zwyczajnie zobaczyć, czy odpływa dołem. Jeśli jednak tak się nie dzieje – niestety, ale trzeba je przepchać. Jeśli kontrola rynien będzie przeprowadzana regularnie, unikniemy długich i wymagających prac. Oszczędzi to zarówno wysiłku, jak i sporego wkładu finansowego.

Comments are closed

YouTube

Archiwum
Jarmużek
BGP 2023
Motosdodoła
BHP RABENDA
KOK
TK DACHY
IMPULS ZDUNY
MATYLA
Agencja Reklamowa GL
Dietetyk Kaźmierczak
ZBITY TELEFON
INNOWACYJNE FINANSE
GÓRZNY GROUP
MAYOR INK