Brałeś kredyt konsolidacyjny?
- Strona Główna
- /
- Aktualności
- /
- Brałeś kredyt konsolidacyjny?
MATERIAŁ SPONSOROWANY
BANK POWINIEN ODDAĆ TWOJE PIENIĄDZE! Wyjaśniamy, co zrobić, aby uzyskać zwrot prowizji z banku. Sprawę tłumaczy Marta Laska z AJ Finanse w Ostrowie Wielkopolskim.
Pani Marto, na początek proszę przypomnieć, o jakim zwrocie pieniędzy mówimy.
– Chodzi o zwrot prowizji, które były pobierane przez banki. Sprawa dotyczy wszystkich Klientów, którzy brali kredyty lub pożyczki. Mam na myśli wszystkie kredyty – gotówkowe, konsolidacyjne czy nawet pożyczki pozabankowe.
Dlaczego banki akurat teraz powinny zwracać zaległe prowizje kredytowe?
– Od jesieni ubiegłego roku obowiązują nowe przepisy, zmieniające to, w jaki sposób banki powinny rozliczać się z Klientami za spłacone kredyty. Nowe zasady, dużo korzystniejsze dla Klientów, zaczęły teoretycznie obowiązywać, ale w rzeczywistości banki automatycznie zwracają pieniądze tylko za te świeżo spłacone kredyty. O zwrot za te starsze (spłacone przed 2020 rokiem) trzeba się upomnieć.
W jaki sposób zwrócić się do banku?
– Tu znów mamy podział na teorię i praktykę. Bo teoretycznie to powinniśmy złożyć w banku reklamację dotyczącą sposobu rozliczenia swoim starych kredytów. W praktyce okazuje się jednak, że możemy nie otrzymać żadnej odpowiedzi, odpowiedź odmowną lub zwrot tylko części należnej kwoty.
Jaki sposób jest w takim razie najskuteczniejszy?
– Można np. zwrócić się do nas – specjalistów od kredytów. My mamy swoje skuteczne sposoby dające 100% pewności uzyskania zwrotu pieniędzy. Nie ma znaczenia, jaki to jest bank lub jak stary jest to kredyt. Uważamy, że zwrot się klientowi NALEŻY i egzekwujemy go do skutku.
Jakie dokumenty są niezbędne i na jakie koszty powinniśmy się przygotować?
– Stare umowy kredytowe bywają pomocne, ale nie są konieczne. Tak naprawdę nie wymagamy żadnych dokumentów. Wystarczy nam informacja, że Klient kiedyś miał kredyty, z całą resztą sobie poradzimy. Co do kosztów, to sprawa jest bardzo prosta: nie dość, że nie pobieramy od Klienta żadnych opłat za weryfikację czy podjęcie sprawy, to jeszcze bierzemy na siebie wszystkie inne koszty – np. przygotowania i wysyłki dokumentów. W zamian umawiamy się na udział w odzyskanej z banku kwocie. Tym bardziej zależy więc nam na odzyskaniu jak największej kwoty!
Nie płacimy nic, a odzyskujemy pieniądze. To brzmi aż za dobrze. Gdzie jest haczyk?
– W tym cały „problem”, że nie ma haczyka. Często Klienci sami nie dowierzają w możliwość odzyskania pieniędzy z banku. Mówią nam, że oni nie chcą nic odzyskać bo „to i tak się nie uda” albo obawiają się o to, że zostaną na coś naciągnięci. Na szczęście mamy sporo swoich stałych Klientów, którzy znają naszą firmę i zasady, według których pracujemy. Choć nawet czasem oni mają małą wiarę w sukces. Zaczynają wierzyć dopiero wtedy, gdy wypłacamy im należne środki. A to często duże sumy, np. kilka tysięcy złotych!
Jak wygląda dalsze postępowanie i ile czasu trzeba czekać na pieniądze?
– Klient zgłasza się do nas, a następnie czeka na pozytywne zakończenie sprawy. My zajmujemy się wszystkim od A do Z. Czas oczekiwania na pieniądze to z reguły od kilku dni do około miesiąca.
W imieniu Czytelników dziękujemy za informacje.
– Dziękuję również i w przypadku pytań zachęcam do kontaktu z naszymi doradcami lub bezpośrednio ze mną (pierwszy z podanych poniżej numerów telefonu). Chciałabym na koniec zaznaczyć, że wszystkie konsultacje są BEZPŁATNE.
Comments are closed