Autorzy petycji domagają się zaprzestania szczepień
- Strona Główna
- /
- Aktualności
- /
- Samorząd
- /
- Autorzy petycji domagają się...
5 stycznia do Rady Gminy w Rozdrażewie wpłynął list otwarty – petycja Stowarzyszenia Polska Wolna od GMO. Radni podzielili zdanie Komisji skarg, wniosków i petycji, uznając pismo za niezasługujące na pozytywne rozpatrzenie.
List został skierowany do prezydenta RP, członków Rządu RP, posłów i senatorów oraz wójtów i radnych gmin w Polsce. – Wprowadziliście prawo oznaczające w praktyce zakaz upraw roślin transgenicznych (GMO). Wprowadziliście oznakowanie żywności na brak zawartości GMO. Wszystko dlatego, iż GMO stanowi poważne zagrożenie dla zdrowia ludzi, zwierząt i naturalnego środowiska. Minister zdrowia Ewa Kopacz odmówiła zakupu szczepionek dla Polaków podczas fałszywej epidemii grypy H1N1 w 2009 roku, przeciwstawiając się ogromnej presji ze strony potężnych koncernów farmaceutycznych, banków, skorumpowanych lub ignoranckich polityków i unijnych biurokratów. Decyzja ta uratowała tysiące Polaków przed poszczepiennymi okaleczeniami, za które rządy zachodniej Europy do dziś płacą wielkie odszkodowania. Jak to możliwe, że teraz zgadzacie się, kupujecie i promujecie niedostatecznie zbadane i potencjalnie niezwykle niebezpieczne „szczepionki” na koronawirusa, które zawierają genetycznie zmodyfikowany RNA? – czytamy w petycji.
Autorzy listu wyjaśnili swoje wątpliwości dotyczące szczepionek, powołując się na wypowiedzi lekarzy i biologów. Przedstawili również żądania – zaprzestania szczepień, nazywając je eksperymentem na rodakach, dopuszczenia do mediów lekarzy i naukowców, którzy wskazują na możliwe powikłania poszczepienne, a także odwołania wszelkich wprowadzonych w minionym roku ograniczeń wolności oraz ograniczeń gospodarczych. – Jednym z głównych celów naszej petycji-listu otwartego jest zwrócenie uwagi władz gminy/miasta na zagrożenia ze strony potencjalnie groźnej dla zdrowia „szczepionki”, a właściwie terapii genowej i konieczność podjęcia działań zapobiegających lub minimalizujących takie zagrożenia – wobec niedostatecznych takich działań ze strony instytucji państwowych – piszą autorzy listu.
Petycja trafiła pod obrady rozdrażewskiej Komisji skarg, wniosków i petycji w celu rozpatrzenia i przedstawienia Radzie Gminy opinii. – Szczepienia przeciwko SARS-CoV-2 są dobrowolne, wobec czego każdy mieszkaniec gminy może swobodnie zdecydować, czy podda się szczepieniu. Uchwała Rady Gminy nie może znosić na terenie gminy wprowadzonych przez Rząd ustawami obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa, obowiązujących na terenie całego kraju. W tym przypadku byłaby ona bezpodstawna i niezgodna z prawem. Rada Gminy nie ma uprawnień oraz kompetencji ustawowych do podjęcia uchwały, w treści której miałaby żądać od Rządu spełnienia wymienionych postulatów – zaopiniowała komisja.
Tym samym nie zarekomendowała podejmowania prze radę uchwały w wersji zaproponowanej w petycji, uznając ją za niedopuszczalną, niezgodną z powszechnie obowiązującym prawem, obejmującą materię znajdującą się poza kompetencjami Rady Gminy. Radni w pełni podzielili zdanie komisji.
(LENA)
Comments are closed