Gazeta Lokalna KROTOSZYN | MILICZ

Gazeta Lokalna KROTOSZYN | MILICZ
PADEWSCY

Atrakcyjna oferta edukacyjna dla ósmoklasistów!

2022-04-08
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności
  4. /
  5. Edukacja
  6. /
  7. Atrakcyjna oferta edukacyjna dla...
Atrakcyjna oferta edukacyjna dla ósmoklasistów!
TK DACHY
MATERIAŁ SPONSOROWANY

Pierwszy etap rekrutacji do szkół powiatu krotoszyńskiego zbliża się wielkimi krokami. Na mającą rozpocząć naukę w szkole ponadpodstawowej młodzież czeka wiele możliwości.

 

Wybór szkoły ponadpodstawowej to jeden z ważniejszych wyborów w życiu człowieka. Na absolwentów szkół podstawowych czeka wachlarz możliwości w powiecie krotoszyńskim. I Liceum Ogólnokształcące im. H. Kołłątaja w Krotoszynie oferuje naukę w sześciu oddziałach: CyberMat (przedmioty  rozszerzone: matematyka, fizyka oraz informatyka lub język angielski), TechLab (przedmioty rozszerzone: matematyka, chemia, język angielski), HisStory (przedmioty rozszerzone: język polski, historia, WOS), BioMed (przedmioty rozszerzone: biologia, chemia), LingoHis (przedmioty rozszerzone: język polski, historia, język angielski) oraz NatGeo (przedmioty rozszerzone: biologia, geografia, język angielski). Licem otrzymało już po raz kolejny tytuł „Srebrnej Szkoły 2022” w rankingu Fundacji Edukacyjnej PERPEKTYWY. Potwierdzeniem tego faktu są bardzo wysokie wyniki egzaminów maturalnych i sukcesy Kołłątajowców w konkursach i olimpiadach.

Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Krotoszynie, czyli popularna Cerama, w swojej ofercie posiada sześć oddziałów w technikum: technik analityk, technik budownictwa, technik logistyk, technik fotografii i multimediów, technik weterynarii oraz – nowość! – technik przemysłu mody. W ZSP nr 1 funkcjonuje też Branżowa Szkoła I stopnia w zawodach murarz-tynkarz oraz magazynier-logistyk.

Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 2 im. K. Libelta w Krotoszynie to kolejna szkoła z tytułem nadanym przez PERSPEKTYWY – „Srebrna Szkoła 2022”. W tej placówce na uczniów czekają następujące kierunki na poziomie technikum: technik informatyk, technik programista, technik reklamy, technik ekonomista, technik żywienia i usług gastronomicznych oraz technik hotelarstwa. W Branżowej Szkole I stopnia można podjąć naukę w zawodzie przetwórca mięsa.

Szkołą, która od ponad 60 lat jest na mapie edukacyjnej krotoszyńskich szkół zawodowych, jest Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 3 im. Jana Pawła II w Krotoszynie, oferujący możliwość kształcenia w technikum w zawodach: technik usług kelnerskich z innowacją barmańską i dietetyką, technik elektryk, technik mechatronik i technik usług fryzjerskich z innowacją kosmetologiczną. Branżowa Szkoła I stopnia posiada następującą ofertę: operator obrabiarek skrawających, mechanik pojazdów samochodowych, fryzjer, kucharz, sprzedawca, elektryk i inne zawody ujęte w klasyfikacji zawodów szkolnictwa branżowego w oddziałach wielozawodowych.

Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. J. Marcińca w Koźminie Wielkopolskim oferuje możliwość kształcenia w trzech typach szkół. Jedną z nich jest liceum ogólnokształcące, w którym nauka odbywa się w dwóch grupach – z przedmiotami rozszerzonymi: biologią, chemią i matematyką lub językiem angielskim oraz geografią, historią i matematyką lub językiem angielskim. Kolejną opcją jest technikum z kierunkami: technik ekonomista, technik rolnik z elementami agrotroniki, technik spedytor, technik grafiki i poligrafii cyfrowej oraz technik teleinformatyk. W szkole branżowej I stopnia funkcjonują oddziały wielozawodowe.

W ofercie powiatu krotoszyńskiego znajdują się także Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Krotoszynie, obejmująca wsparciem wszystkie szkoły i placówki na terenie powiatu; Zespół Szkół Specjalnych im. M. Grzegorzewskiej w Krotoszynie, oferujący naukę w szkole podstawowej, Branżowej Szkole I stopnia oraz szkole specjalnej przyspasabiającej do pracy; Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Ks. J. Twardowskiego w Konarzewie, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. J. Korczaka w Borzęciczkach oraz Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Koźminie Wlkp., który prowadzi naukę w Branżowej Szkole I stopnia.

– Oprócz kształcenia, które jest podstawowym zadaniem każdej szkoły, bardzo ważnym aspektem jest wychowanie. Te dwa obszary są nierozerwalne. Wychowanie to nie tylko zasady savoir vivre, ale również kształtowanie wrażliwości ludzkiej, właściwych postaw społecznych czy patriotyzmu. Kształtujemy przecież przyszłego świadomego obywatela, Europejczyka, osobę otwartą na nowości i ciekawą świata. Wiedza, którą uczeń zdobywa w szkole, nie wystarczy na całe życie zawodowe. Później absolwent, niezależnie od zawodu czy profilu, w którym się kształcił, będzie aktualizował wiedzę, zdobywał nowe umiejętności, sam będzie rozwijał swoje kompetencje – mówi Przemysław Wójcik, naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Krotoszynie.

 – W ostatnim czasie powiat zrealizował kilka projektów na rzecz szkół i placówek, które wzbogaciły bazę dydaktyczną i umożliwiły rozwój kompetencji uczniów. Należą do nich: „Akademia zawodu – praktyka i kompetencje zawodowe dla uczniów szkół powiatu krotoszyńskiego (1 163 136 zł)”, „Moje kompetencje – moja przyszłość – rozwój potencjału uczniów ze szkół powiatu krotoszyńskiego” (1 098 216,10 zł), przebudowa boiska szkolnego przy ZSP nr 2 w Krotoszynie wraz z zagospodarowaniem przyległego terenu (1 484 031,50 zł), „Zdalna szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego” (99 777,60 zł), wzrost jakości nauczania zdalnego w szkołach powiatu krotoszyńskiego, prowadzących kształcenie zawodowe, poprzez doposażenie w sprzęt komputerowy (70 879,98 zł) czy „Inteligentne specjalizacje w powiecie krotoszyńskim – adaptacja pomieszczeń i wyposażenie pracowni w szkołach prowadzących kształcenie zawodowe” (1 922 888, 60 zł). W ostatnim czasie złożyliśmy wnioski do jednego z rządowych projektów,  które opiewają łącznie na 5 000 000 zł i dotyczą remontów w trzech szkołach: I Liceum Ogólnokształcącym im. H. Kołłątaja w Krotoszynie, Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Krotoszynie oraz Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. J. Marcińca w Koźminie Wielkopolskim   – oznajmia Paweł Radojewski, wicestarosta powiatu krotoszyńskiego.

Z pełną ofertą edukacyjną szkół w powiecie krotoszyńskim można zapoznać się dzięki Vademecum Edukacyjnemu Powiatu Krotoszyńskiego 2022/2023. Aktualności związane z życiem społeczności szkolnych oraz z rekrutacją można też śledzić na Facebooku – Szkoły Ponadpodstawowe Powiatu Krotoszyńskiego pod adresem https://www.facebook.com/powiatkrotoszynski.szkoly.

(LENA)

Comments are closed

YouTube

Archiwum
Jarmużek
BGP 2023
Motosdodoła
BHP RABENDA
KOK
TK DACHY
IMPULS ZDUNY
MATYLA
Agencja Reklamowa GL
Dietetyk Kaźmierczak
ZBITY TELEFON
INNOWACYJNE FINANSE
GÓRZNY GROUP
MAYOR INK