2022-06-13
  2. /
  4. /
  5. Mistrzostwa Polski UKS-ów w...

W dniach 6-8 czerwca w Krotoszynie odbywały się XXV Bilardowe Mistrzostwa Polski Uczniowskich Klubów Sportowych. Do rywalizacji przystąpili najlepsi młodzi zawodnicy i zawodniczki z całego kraju.

Rozgrywki toczyły się przez trzy dni, jednocześnie w dwóch miejscach – w hali widowiskowo-sportowej przy ul. Olimpijskiej oraz w Wielkopolskim Centrum Bilardowym w Krotoszynie. W turnieju wystartowało około 120 zawodników i zawodniczek z 29 drużyn, reprezentujących 19 klubów. Bilardziści rywalizowali w czterech kategoriach wiekowych.

W kategorii pupilek zwyciężyła Kinga Okopień (UKS Miłek Wiślica), na drugiej lokacie uplasowała się Magdalena Bierzbolska (UKS 13 Joker Tomaszów Mazowiecki), a na trzeciej – Gabriela Gaweł (UKS Miłek Wiślica) i Klaudia Pietruszewska (UKS Bila Piechcin). W grupie pupili bezkonkurencyjny okazał się Adam Połczyński (UKS Kielce), srebrny medal wywalczył Jakub Chrobot (UKS Kielce), a na najniższym stopniu podium stanęli Szymon Gaweł (UKS Miłek Wiślica) oraz Jakub Hajduk (UKS Wiślica).

Wśród juniorek młodszych triumfowała Maja Walkowiak (UKS Pałuki Żnin), wyprzedzając Martynę Majtas (UKS Miłek Wiślica) oraz Oktawię Brodecką (UKS Dragon Janowiec Wlkp.) i Otylię Basińską (UKS Bila Piechcin). W kategorii juniorów młodszych najlepszy był Mateusz Filip (UKS 13 Joker Tomaszów Mazowiecki), a za nim uplasowali się Jacek Pietrzyk (UKS 13 Joker Tomaszów Mazowiecki), Kacper Spychała (UKS Dragon Janowiec Wlkp.) i Dominik Wojciechowski (UKS Bila Piechcin).

W rywalizacji drużynowej dziewcząt pierwsze miejsce zajęły bilardzistki UKS Promyk Czerniewice w składzie: Martyna Rybak, Amelia Marcjanik, Martyna Sputkowska, Marta Staroń. Kolejne lokaty przypadły ekipom UKS Miłek Wiślica, UKS Bila Piechcin i UKS Fair Play Jaworzno. W zmaganiach zespołowych chłopców triumfował UKS Kielce w składzie: Adam Pałczyński, Jakub Chrobot, Jakub Hajduk, Alan Wszędybył. Na podium znalazły się także UKS 13 Joker Tomaszów Mazowiecki, Towarzystwo Gimnastyczne Sokół Brody oraz Akademia Bilardowa Rokietnica.