2. /
  4. /
  5. Zuzanna Horbik mistrzynią Polski!
ENDORFINA

Reprezentantka milickiego Bizona wzbogaciła się o kolejne cenne trofeum. Z Kielc, gdzie odbyły się X Mistrzostwa Polski Młodziczek w Zapasach, wróciła bowiem ze złotym medalem, będąc absolutnie bezkonkurencyjną w najliczniej obsadzonej kategorii wagowej.

W pierwszym starciu milicka zapaśniczka nie dała szans przedstawicielce Kraśnika. Następnie z łatwością uporała się z kielczanką i reprezentantką Szczuczyna. Po pokonaniu rywalki z Kartuz znalazła się w finale. Tam czekała na nią zawodniczka ze Świecia. Miliczanka zaprezentowała się świetnie i to ona zdobyła tytuł mistrzowski.

Każda z walk Z. Horbik była rozstrzygnięta przewagą techniczną, czyli poprzez zdobycie 10 punktów więcej lub za sprawą położenia przeciwniczki na łopatki. Dzięki temu niezwykle ważnemu triumfowi miliczanka poczyniła kolejny wielki krok w karierze. Na zeszłorocznych mistrzostwach w lżejszej o cztery kg wadze zajęła bowiem ósme miejsce. Zwyżka formy jest więc nader dostrzegalna i oby trwała jak najdłużej.

Oprócz mistrzyni w wadze do 50 kg startowała druga przedstawicielka Bizona – Oliwia Radziszewska. Najpierw musiała uznać wyższość zawodniczki poznańskiego Grunwaldu, później pokonała zapaśniczkę z Pieńska, a na koniec uległa rywalce ze Środy Wielkopolskiej. Ostatecznie została sklasyfikowana na 21. lokacie. W kat. 54 kg rywalizowała Marta Łysek z Olimpii Cieszków. Niestety, lepsze od niej były przeciwniczki z Chęcin i z Poznania. Nasza zapaśniczka zajęła 13. miejsce.