2021-11-19
  2. /
  4. /
  5. Trzy medale dla Olimpii

Reprezentanci Olimpii Cieszków VI Ogólnopolski Turniej Zapaśniczy w Osielsku mogą zaliczyć do udanych. Trzech zawodników naszego klubu wróciło bowiem z zawodów z medalem.

Startujący w kategorii do 48 kg Jakub Kęsy po raz kolejny triumfował, potwierdzając znakomitą dyspozycję. W pierwszej rundzie nie dał szans zawodnikowi ze Świdwina. Następnie jeszcze bardziej przekonująco rozprawił się z przedstawicielem Stargardu, a potem odprawił zapaśnika z Ukrainy. W finale czekał na niego wymagający rywal z Wielkiej Brytanii. Po emocjonującym pojedynku przedstawiciel cieszkowskiego klubu mógł cieszyć się ze złotego krążka.

Niewiele gorzej spisali się jego klubowi koledzy, którzy zdobyli srebrne medale. Maksymilian Tomczak pewnie rozpoczął zmagania w wadze do 52 kg. W drodze do finału pokonał przeciwników ze Świecia i Lubichowa. Niestety, ostatni rywal z Teresina okazał się zbyt mocny. Marcel Żyto w kat. 62 kg również pokazał klasę. Pokonał zapaśników z Koronowa i Bydgoszczy, a w finałowej walce musiał uznać wyższość reprezentanta Namysłowa. Najlżejszy z cieszkowian, Maciej Sadowik, również był bliski wywalczenia medalu, lecz ostatecznie zajął piątą lokatę w kat. do 38 kg.