2. /
  4. /
  5. Pięć medali w Poznaniu
Dobry Dietetyk

Znakomicie spisali się krotoszyńscy pływacy na 25-metrowym basenie w Poznaniu, gdzie odbyły się Ogólnopolskie Zawody Pływackie „Gorące ściganie na Termach”. Reprezentanci KS Krotosz aż pięć razy stawali na podium.

Do rywalizacji w stolicy Wielkopolski zgłosiło się ponad 200 zawodników i zawodniczek z 27 klubów z całego kraju, m.in. z Poznania, Warszawy, Wrocławia, Łodzi, Koszalina czy Wałbrzycha. W tym gronie znalazło się dwoje przedstawicieli KS Krotosz. W kategorii 15 lat i starsi nasz klub reprezentowała Julia Bielawna, a w kat. 14 lat startował Nicolas Jędrzejak.

Julia zdobyła złoto w dwóch konkurencjach – na 50 m stylem klasycznym (34,83) i na 100 m stylem klasycznym (1:17,95). Z kolei na 50 m stylem motylkowym była trzecia z czasem 34,19.

Startujący w czterech konkurencjach N. Jędrzejak dwa razy stanął na podium. Na 50 m stylem grzbietowym wywalczył srebrny krążek i osiągnął życiowy rekord – 31,66, a na 100 m stylem grzbietowym (1:12,93) zajął trzecią lokatę. Blisko medalu był także na 100 m stylem dowolnym, ale ostatecznie z wynikiem 1:02,66, który jest jego nowym rekordem życiowym, uplasował się na czwartej pozycji. Na 50 m stylem dowolnym (28,09) Nicolas był szósty.

W klasyfikacji medalowej nasi pływacy znaleźli się na 13. miejscu. Ponadto prowadzona była klasyfikacja na najlepszych zawodników w poszczególnych kategoriach wiekowych, w której sumowane były punkty FINA za dwa najlepsze starty. W tym rankingu J. Bielawna została sklasyfikowana na szóstej lokacie, a N. Jędrzejak na dziewiątej.