2. /
  4. /
  5. Trzecia edycja z rekordem...
BANASZAK

W ostatnią sobotę października po raz kolejny zorganizowano Krośnicki Bieg Pełną Parą. Mimo jesiennej pory pogoda dopisała. Zmagania w Krośnicach przyciągnęły wielu sympatyków aktywności fizycznej, czego efektem była rekordowa frekwencja blisko dwustu biegaczy.

Zawodnicy mieli do wyboru dwa dystanse – 5 i 10 km. Obowiązywał ruch lewostronny, również w trakcie drugiego okrążenia na dłuższej trasie. Oficjalnego otwarcia imprezy dokonał wójt Andrzej Biały. – Pogoda na pewno dopisze, ale zadbajmy też o to, żeby ten bieg odbył się bezpiecznie. Życzę dobrej rywalizacji sportowej – powiedział. Następnie wystrzałem z pistoletu rozpoczął zmagania biegowe.

Na krótszym odcinku zwyciężył Yuriy Blahodir z Ostrowa Wlkp., osiągając czas 16:40. Za nim na mecie pojawił się Damian Jarecki z rezultatem 17:03, a zaledwie trzy sekundy później przybiegł Mariusz Franczak z Księginic. Nieźle spisali się też biegacze z powiatu milickiego. Krystian Walczak zajął 11. lokatę, Tomasz Smereka był 12., a Robert Jarosz 14. Powiatowe podium należało więc do miliczan. Z kolei Krzysztof Bąk z Wierzchowic uplasował się na 15. pozycji. Dalej znaleźli się krośniczanie – Marcin Szmigiel ukończył bieg na 17. miejscu, a Łukasz Lombarski był 19.

Na dłuższym dystansie startował Michał Wójcik – jeden z głównych faworytów i znana postać w regionie. Dobrą dyspozycję pokazał i tym razem, jednak po walce do samego końca musiał uznać wyższość Ukraińca Sergija Szewczenki z Ostrowa Wlkp., który uzyskał czas 31:31. M. Wójcik na pokonanie trasy potrzebował 31 minut i 55 sekund. Obaj panowie mieli sporą przewagę nad resztą stawki, gdyż trzeci Robert Pontus z Oleśnicy dotarł do mety z wynikiem 35:27. W czołówce znaleźli się także przedstawiciele naszego powiatu. Tomasz Owczarek z Cieszkowa uplasował się na piątej pozycji, triumfując jednocześnie w kategorii M40. W pierwszej dziesiątce znaleźli się również dwaj miliczanie – Bartosz Bielicki zajął ósme miejsce, a Wiktor Janiszewski był dziesiąty. Jerzy Dwojak z Krośnic natomiast uplasował się na 17. lokacie.