2. /
  4. /
  5. Nocne zmagania biegaczy
BANASZAK

7 sierpnia odbyła się trzecia edycja Kaliskiego Półmaratonu Nocnego ,,Bursztynowa Hellena”. Na starcie nie zabrakło licznej grupy biegaczy z powiatu krotoszyńskiego.

Zawodnicy wystartowali o godz. 22.00 sprzed Hali Arena. Trasa licząca 21 km prowadziła głównymi ulicami Kalisza, w tym m.in. ul. Wrocławską i Szlakiem Bursztynowym i była bardzo wymagająca. Na szczęście panująca w nocy temperatura sprzyjała biegaczom. Do mety przy hali sportowo-widowiskowej Arena dotarło 430 uczestników. Zwycięzcą biegu został Adam Dyduch, reprezentujący AZS Politechnika Opolska (1:12:21). Wśród kobiet najlepsza okazała się Monika Brzozowska z Czerwonaka (1:20:52).
Na starcie nocnego półmaratonu nie zabrakło licznej reprezentacji KS Krotosz Krotoszyn. Na najniższym stopniu podium w kategorii M60 stanął Czesław Sienkiewicz (1:40:18). Najlepiej wśród biegaczy Krotosza zaprezentował się Karol Olejniczak, który uplasował się na 41. lokacie open oraz na 5. miejscu w kategorii M50 (1:27:49). Dobrze spisał się też Sergiusz Sójka, który zajął 59. miejsce open i 8. w kategorii M20 (1:28:57). Ponadto w biegu wystartowali: Łukasz Zając, Krzysztof Kasprzak, Jacek Ratajski, Rafał Sójka, Szymon Szyrner, Andrzej Maciejewski, Jan Jaruzel i Joanna Olejniczak.
W biegu wzięli również udział zawodnicy Krotoszyńskiej Grupy Biegowej. Na trasie nocnego półmaratonu zadebiutowała Anita Jadczak, która dobiegła do mety z czasem 1:54:37. Po raz kolejny swój rekord życiowy, tym razem aż o 4 minuty, pobił Rafał Późniak (1:39:42). W biegu wystartowali też: Grzegorz Kroczak, Adrian Młynarz i Rafał Bystrowski.
W półmaratonie rywalizował też Jacek Zawodny. Reprezentant Witkowski Running Team dobiegł do mety z czasem 1:43:22.