2. /
  4. /
  5. Wielkie zawody karate w...
TAPAS

Za nami XVII edycja Karate Cup o Puchar Burmistrza Zdun. Zawodnicy z naszego powiatu zdobyli łącznie 74 medale.

Turniej zorganizował miejscowy UKS Shodan. Do rywalizacji przystąpiło aż 251 karateków z 25 klubów. Zanim na dobre rozgorzały emocje sportowe, burmistrzowi Zdun, dyrektorowi Szkoły Podstawowej w Zdunach oraz przedstawicielom firm, które wspierają karateków, wręczono specjalne statuetki.

Spośród wszystkich startujących wyłoniono najlepszych zawodników turnieju. Wśród dziewcząt wyróżniona została Marta Streubel (UKS Shodan Zduny), zdobywczyni trzech złotych medali, a z grona chłopców wybór padł na Jakuba Piwko z Dolnośląskiego Klubu Jinkaku Kansei. W klasyfikacji klubowej zwyciężyli gospodarze, wyprzedzając DK Jinkaku Kansei oraz Akademię Sportu Chikara Kępno.

Dorobek zdunowskich karateków to 53 medale – 16 złotych, 14 srebrnych i 23 brązowe. Na najwyższym stopniu podium stawali: Marta Streubel (w dwóch konkurencjach indywidualnych), Katarzyna Trafankowska, Jakub Formanowski, Wiktoria Maciaszek, Marcin Jankowski, Jarosław Adamski, Nikodem Szymański, Anna Stanisławska, Matylda Ozga, Jakub Romański oraz Dagmara Mujta, a także cztery teamy w zmaganiach drużynowych.
Reprezentanci ASW Nippon Krotoszyn wywalczyli w Zdunach osiem medali – cztery złote oraz po dwa srebrne i brązowe. Najlepsi w swoich kategoriach byli Maja Dolata, Patryk Matysiak, Filip Mosz i Norbert Tysiak.

Ekipa Koźmińskiego Klubu Karate Do Shotokan zdobyła pięć krążków – złoto, srebro i trzy razy brąz. Ten najcenniejszy zgarnął Kacper Aleksandrowicz.

Z kolei przedstawiciele UKS Ukemi Kobylin ośmiokrotnie stawali na podium. Złoto wywalczyła Zofia Łopaczyk, a ponadto kobylinianie przywieźli ze Zdun dwa srebrne medale i pięć brązowych.